• رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای هفتم تیر:

  کشور نیازمند عزم راسخ و شناخت دشمن است

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار خانواده های شهدای حادثه هفتم تیر و همچنین جمعی از خانواده های دارای چند شهید در استان تهران، کشور و ملت ایران را مدیون شهدا و خانواده های شهدا دانستند و با اشاره به پیام امیدبخش، افشاگر و سرشار از ابتهاج معنوی و عزم راسخ شهدا در هر دوره ای، تأکید کردند: امروز کشور نیازمند عزم راسخ و شناخت دشمن و آمادگی برای مواجهه با دشمن در عرصه جنگ نرم اعم از عرصه های فرهنگ، سیاست و زندگی اجتماعی است و کسانی که تلاش دارند چهره هیولایی دشمن خبیث را با بزک کردن رسانه ای بپوشانند، مخالف مصالح ملت هستند.

 • رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام:

  همه مسئولان ایران به دنبال توافق خوب، منصفانه و عزتمندانه هستند

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه شنبه) در دیدار رمضانی سران قوا و مسئولان و مدیران ارشد نظام، ضمن «تبیین پیامدهای مثبت، چالش ها و راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی»، درباره روند مذاکرات هسته ای نکات تعیین کننده ای بیان کردند و با اعلام و تشریح صریح خطوط قرمز هسته ای ایران تأکید کردند: امریکایی ها به دنبال نابود کردن صنعت هسته ای ایران هستند در مقابل همه مسئولان ایران ضمن تأکید بر خطوط قرمز، به دنبال توافقی خوب یعنی توافقی منصفانه و عادلانه، عزتمند و منطبق با منافع و مصالح ایران هستند.

 • محفل انس با قرآن در حسینیه امام خمینی

  عکاس: جام جم

  جمعی از قاریان، استادان و حافظان کلام الله مجید، طبق سنوات گذشته ،عصر پنج شنبه در اولین روز از ماه مبارک رمضان، در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، محفل انس با قرآن بر پا کردند.

 • رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر عراق:

  بدخواهان عراق خواستار ظهور نیروی عظیم مردمی در صحنه نیستند

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق و هیأت همراه، هوشیاری برای حفظ وحدت سیاسی و ملی عراق را بسیار ضروری دانستند و با اشاره به عزم و همت و شجاعت جوانان عراقی در نبرد با تروریستها تأکید کردند: ظرفیت بزرگ نیروهای داوطلب مردمی، برای آینده و پیشرفت عراق در عرصه های مختلف بسیار کارآمد و تاثیرگذار خواهد بود.

 • به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر 270 شهید دفاع مقدس

  گاهی رنج و زحمت زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست

  پایگاه اطلاع‌رسانی «KHAMENEI.IR» به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ بزرگداشت یاد شهیدان را منتشر می‌کند.

 • مشروح-رهبر انقلاب در اجتماع پرشکوه مردم ایران در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی:

  امام تا روز آخر از بن دندان اعتقاد داشت که امریکا شیطان بزرگ است

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز پنجشنبه در اجتماع پرشکوه و کم نظیر مردم وفادار ایران در حرم مطهر بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ، مکتب امام خمینی را نقشه راه پر امید ملت ایران خواندند و با اشاره به ضرورت مقابله با تحریف شخصیت امام ، تاکید کردند : بازخوانی اصول مستند مکتب امام ، تنها راه مقابله با تحریف شخصیت آن بزرگوار است ، اصولی مانند : اثبات اسلام ناب محمدی ونفی اسلام آمریکایی ، اعتماد به صدق وعده الهی و بی اعتمادی به مستکبران ، اعتماد به اراده و نیروی مردم و مخالفت باتمرکزهای دولتی ، حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافیگری ، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح و بی ملاحظه با قلدران بین المللی ، استقلال و رد سلطه پذیری ، و تاکید بر وحدت ملی.

 • رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس:

  اگر از ظرفیت داخل استفاده شود حل مسئله هسته‌ای آسان می‌شود

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر لزوم استمرار کار و تلاش جدی در یکسال پایانی مجلس نهم و قرار نگرفتن تحت تأثیر عامل انتخابات، تعامل با دیگر قوا بخصوص دولت، اهتمام ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی بخصوص در بررسی قانون برنامه ششم و بودجه سال 1395، و پافشاری بر مواضع و مبانی اصلی نظام و انقلاب را از مهمترین وظایف نمایندگان مجلس برشمردند و تأکید کردند: کلید حل مشکلات اقتصادی کشور و همچنین موضوع هسته ای، تکیه بر ظرفیت های درونی و باور به اقتصاد مقاومتی است. در کشور بن بستی وجود ندارد، راه علاج مشکلات تقویت تولید داخلی و رعایت انضباط مالی است.

 • «من و شما کاره‌ای نیستیم»

  روایت رهبر انقلاب از فتح خرمشهر

  رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌ها و موضوعات مختلف همواره نیم نگاهی به تحولات تاریخ معاصر داشته‌اند و زاویه نگاه تحلیلی ایشان به رخدادهایی همچون فتح خرمشهر حائز نکات کاربردی و راهبردی است.

 • به مناسبت اعیاد شعبانیه و سوم خرداد ماه سالروز آزادی خرمشهر صورت گرفت

  موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

  حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف مجازات ۱۰۲ نفر از محکومان سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.