• زندگی به شیوه امام رضا علیه‌السلام

  قرآن بزرگ‌ترین کتابی است که می‌توان از آن فرازهای مهم و گسترده‌ای از سبک زندگی را به دست آورد که الگوی جامعی را در اختیار انسان قرار می‌دهد. پس از قرآن سیره معصومین راهبر انسان‌هاست.

 • حجت‌الاسلام ابراهیمی پور:

  سیره مدیریتی پیامبر اکرم (ص) براساس تقوا و تلاش افراد در احیای دین بود

  یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: در سیره مدیریتی پیامبر (ص) به هیچ وجه احترام به مسایل قبیله‌ای و خونی ربطی نداشت بلکه احترام و منزلت افراد بر اساس تقوا و تلاش آنها در احیای دین بود.

 • مدیران منشور و توصیه‌های مدیریتی پیامبر اکرم (ص) را به دقت مطالعه کنند

  کاری که نبی مکرم اسلام (ص) انجام دادند ایجاد تحول در بنیان فرهنگ بود و فرهنگ تعریف می‌شود به مجموعه‌ای از عقاید و ارزشها و هنجارها و رفتارها و نمادها که اینها مبتنی بر هم هستند؛ یعنی رفتار ما مبتنی بر هنجار است و هنجارها مبتنی بر ارزشها و ارزشها مبتنی بر باورها هستند.

 • جام‌جم آنلاین گزارش می‌دهد؛

  همچون پیامبراکرم(ص) به جوانان اعتماد کنید

  ماهیت حکومت دینی در چهارچوب تعلیم و تربیت اسلامی می‌گنجد و می‌بینیم که در همین منظومه پیامبر اکرم در عین حال که رسول خدا است حاکم و مربی هم هست و در این نگاه مربیگری به مسلمانان فرصت می ‌دهد که خودشان انتخاب کنند. به عنوان نمونه در جنگ احد نظر پیامبر این بود که در داخل شهر مبارزه کنند اما جوانها اصرار داشتند که جنگ در بیرون شهر انجام شود و پیامبر اکرم علی رغم میل باطنی خود، به نظر آنان احترام گذاشت و در بیرون شهر مبارزه کردند.

 • حجت الاسلام هدایت:

  اهتمام پیامبر (ص) به استفاده از ظرفیت جوانان/ رسیدن به اهداف والای جامعه با به کار گیری استعدادهای جوانان

  استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اهتمام پیامبر اکرم (ص) به استفاده از ظرفیت های جوانان گفت: بی شک نه تنها جوانان بلکه مسئولین کشور باید توجه جدی به استفاده از ظرفیت های جوانان داشته باشند تا در به کار گیری استعدادهای عظیم آنها بتوانند به اهداف والای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برسند.

 • واعظ موسوی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌‌و‌گو با جام‌جم آنلاین؛

  مردم سیره رسول خدا را مطالبه کنند/ مجازات مدیران سلب یک مدیریت و انتصاب مدیریت دیگر است!

  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تا زمانی که سیره مدیریتی پیامبر اکرم (ص) تنها در سخنرانی‌ها و مقالات و مصاحبه‌ها گفته شود دردی را دوا نمی‌کند بلکه باید مردم سیره رسول خدا را مطالبه کنند و مسئولین را مورد خطاب و عتاب قرار دهند و رودربایسی را کنار بگذارند.

 • به مناسبت شهادت خورشید خراسان؛

  امام رضا(ع)، پیشرو در آزاداندیشی

  در سال‌های اخیر مسئله آزاداندیشی به‌عنوان یک مسئله مورد پردازش مخاطبان و علاقه‌مندان به حوزه علم و دانش بوده است. شاید یکی از دغدغه‌های تحلیل گران و پژوهشگران دینی، برخورد با گزاره‌های قطعی دینی و نقد و بررسی آن است. به‌عبارت‌دیگر دل‌مشغولی اصلی یک پژوهشگر حوزه دین، چگونگی مواجه افراد و اندیشمندان دیگر با نظرات او پیرامون یک گزاره یا یک برهان است.

 • حجت‌الاسلام نجاتی:

  لزوم بکارگیری مدیران تازه نفس غیروابسته به لابی‌های پشت پرده/ مافیای قدرت کشور را دچار چالش‌ می کند

  پژوهشگر و کارشناس تاریخ اسلام گفت: بکارگیری مدیران تازه نفس و غیروابسته به حلقه‌ها و لابی‌های پشت پرده باعث می‌شود که دست مافی‌های قدرت از تصمیم گیری‌های کلان جامعه دور شود و کشور به سمت پیشبرد اهداف مدیریت نبوی که مد نظر مقام معظم رهبری است حرکت بیشتر و پرشتاب تری داشته باشد.

 • جام جم‌انلاین گزارش می دهد؛

  مردم سیره مدیریتی رسول اکرم را از مسئولین مطالبه کنند

  رفتار پیامبر اکرم (ص) با جهانی که در اطرافش بوده از مشرکین مکه و مدینه و کفار و اهل کتابی که به عنوان معاند بودند، تا جایی که امکان داشته تألیف قلوب بوده است و به عبارتی دلها را به سوی خودش جذب می‌کرده است که قرآن هم در آخر سوره توبه می‌فرماید: "اگر تو مهربان نبودی و اگر نفوذ قلب را نداشتی همه از کنار تو پراکنده می‌شدند."

 • استاد فقه و اصول در گفت‌و‌گو با جام‌جم آنلاین؛

  راه‌ حل «عالم‌ آل‌ محمد» برای مشکلات امروز

  استاد حوزه علمیه و نویسنده با تاکید بر اینکه امروز باید راه امام رضا (ع) را نصب‌العین قرار دهیم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر اگر حرکت آن حضرت را پیش بگیریم سربلند خواهیم بود، از سوی دیگر با بستن فضاهای امروز شاید تنها چند صباحی جوابگو باشد و راه‌حل ماندگاری نیست چراکه هرکاری مقابله خاص خود را دارد.

 • امام رضا علیه‌السلام و درس‌هایی به آیندگان

  یکی از بهترین توشه‌هایی که می‌توان در این مناسبت‌های مذهبی از زندگی معصومین علیهم‌السلام فراگرفت، مرور بر اخلاقیات ایشان است که عالمان و محدثان شیعه، با توجه به این امر مهم، در حد توان، به ثبت لحظات حساس زندگی آنان و فرمایشاتشان در این عرصه پرداخته‌اند.