• ماجرای همراهی درختان در تلاوت سوره حمد

  بانو علویه همایونی از شاگردان بانو امین گفت: مردم دیدند که در عمر 97 ساله‌ بانو امین تمام حرکات و رفتارش همه انسانی بود وی فطرت قرآنی خود را با نوشتن دستورات قرآن و با نوشتن کتاب‌های بسیاری به نمایش گذاشت وخانه داری و شوهرداری‌اش نیز همه قرآنی بود و تلاش داشت تا با نامحرمی روبه‌رو نشود.

 • دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان

  مرا با احسان و نیکی دوست کن

  دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان را در حالی زمزمه می‌کنیم که از پروردگار خویش می‌خواهیم در این ماه مبارک ما را به احسان و نیکی دوست گرداند و از نافرمانی و گناه دور بدارد، زیرا که او دادرس فریادخواهان است.

 • گوشه‌هایی از فضائل آیت الله بهجت

  اگر از کراماتشان می‌گفتی عصبانی می‌شدند و می‌گفتند من گدا هستم

  علی بهجت گفت: از شدت ناراحتی برای اتفاقات دنیای اسلام توان پدر برای درس دادن تحلیل می‌رفت و می‌گفتند سفیانی از حتمیات است این‌ها به اسم می‌کشند. شما چه می‌دانید؟ با این درندگان چه کنیم؟ نمی دانیم، مرددیم دعا کنیم آیا بمانیم تا ظهور؟

 • غمی بر دل پیامبر

  خدیجه در بستر بیماری است. پیامبر به عیادت او می‌رود و حضرتش را مورد تفقد و دلجویی قرار می‌دهد. خدیجه اولین همسر پیامبر است و او در سخت‌ترین دوران زندگی همراه پیامبر بوده است.

 • فقه‌سیاسی، الگوی دانش ‌بومی اسلامی

  1- فقه‌سیاسی، بایستگی پویایی: فقه‌سیاسی یکی از علوم‌بومی در تمدن اسلامی و الگویی برای رسیدن به دانش برآمده از جغرافیای فکری تمدن اسلامی و آموزه‌های قرآن و روایات است. این دانش که همواره میزانی برای سنجش رفتار و گفتار مسلمین در زندگی سیاسی-اجتماعی بوده است، دارای روش، منابع، پیشینه و مبانی خاص، شکل‌گرفته در اندیشه‌ی سیاسی اسلام و تجربه‌ای است کارآمد برای همه‌ی کسانی که در تلاش برای رسیدن به علوم اسلامی- انسانی هستند.

 • ماجرای مناظره علامه عسگری با مفتی اعظم عربستان

  فرزند علامه عسگری گفت: پدر تمام زمان خود را برای حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم می‌گذراندند و می‌گفتند من از زمانی که وارد کارهای فرهنگی و سیاسی شده‌ام بر روی پیشانی خود نوشتم وقف اهل بیت(ع).

 • دعای روز نهم ماه رمضان

  بهترین حالات بنده سجده در مقابل ذات اقدس الهی است

  در دعای روز نهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ نصیباً من رَحْمَتِکَ الواسِعَةِ واهْدِنی فیهِ لِبراهِینِکَ السّاطِعَةِ وخُذْ بناصیتی الی مَرْضاتِکَ الجامِعَةِ بِمَحَبّتِکَ یا أمَلَ المُشْتاقین.خدایا قرار بده برایم در آن بهره‌ای از رحمت فراوانـت و راهنماییم کن در آن به برهان و راه‌های درخشانت و بگیر عنانم به سوی رضایت همه جانبه‌ات به دوستی خود ای آرزوی مشتاقان.

 • دعای روز هشتم ماه رمضان

  خدایا توفیق مهرورزی نصیبم فرما

  در دعای روز هشتم ماه رمضان می خوانیم: «اَللّهُمَّ ارْزُقْنی فیهِ رَحْمَةَ الاْیتامِ وَاِطْعامَ اْلطَّعامِ وَاِفْشآءَ السَّلامِ وَصُحْبَةَ الْکِرامِ بِطَوْلِکَ یا مَلْجَاَ الاْمِلینَ».

 • در گفت‌وگو با دکتر ابراهیم برزگر رییس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه علامه مطرح شد

  بررسی موانع تحول و تولید دانش ‌سیاست‌ اسلامی

  دکتر ابراهیم برزگر رییس دانشکده علوم‌سیاسی دانشگاه علامه و آثار زیادی در حوزه‌ی اندیشه‌ی‌سیاسی در کارنامه خود دارد. نوع کارهای او در بر‌دارنده نوآوری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های سنت اسلامی و ایرانی در مباحث دانش سیاست است.

 • نوه آیت‌الله بروجردی مطرح کرد

  حدیثی که مبنای زندگی آیت الله بروجردی شده بود

  حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا بروجردی، نوه آیت‌الله بروجردی گفت: زمانی که به طلبگی مشغول شدم در ابتدا تمامی علما بزرگ من را به توجه به حدیثی قدسی که مبنای زندگی جدم آیت‌الله بروجردی بود و هربار می‌شنید اشک می‌ریخت نصیحت کردند.

 • مرجعی که از طریق گسترش حوزه قرآن به تهمت‌های وهابیت پاسخ داد

  فرزند آیت‌الله گلپایگانی گفت: تأسیس دارالقرآن، دو برابر کردن شهریه طلابی که حافظ قرآن بودند، حمایت از تمامی حافظان قران در سرار کشور، چاپ قرآن و توزیع بین سران کشورهای اسلامی از جمله فعالیت آیت‌الله گلپایگانی در رابطه با گسترش فرهنگ قرآنی بود.

 • دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

  **بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏** اَللّهُمَّ لا تَخْذُلْنی فیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ وَ لا تَضْرِبْنی بِسِیاطِ نَقِمَتِکَ وَ زَحْزِحْنی فیهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِکَ بِمَنِّکَ وَ اَیادیکَ یا مُنْتهی رَغْبَةِ الرّاغِبینَ

 • دعای روز پنجم ماه رمضان

  خدایا مرا از بندگان شایسته و فرمانبردارت قرار ده

  در دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان می خوانیم: " اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُسْتَغْفِرِینَ وَاجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ عِبَادِکَ الصَّالِحِینَ الْقَانِتِینَ وَاجْعَلْنِی فِیهِ مِنْ أَوْلِیائِکَ الْمُقَرَّبِینَ بِرَأْفَتِکَ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ."

 • فرزند مرحوم حسین صبحدل:

  پدرم از اعماق وجود و با تمام حس اذان می گفت

  علی صبحدل فرزند استاد مؤذن حاج حسین صبحدل گفت: در سفری که پدر به مکه داشت مقامات عربستان سعودی با دادن پیشنهادهای مالی از پدر خواستند تا ایشان یک بار بدون شهادت بر ولایت امام علی(ع) اذان بگوید اما او هرگز قبول نکرد.