• حجت الاسلام خسروپناه:

  مدارای علمی عامل شکوفایی تمدن اسلامی در قرون 3 تا 7 بوده است

  رئیس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: ما آن چه را که اومانیست می‌گوید نمی‌پذیریم اما همه آن را نیز رد نمی‌کنیم در حقیقت ما می‌گوییم وحی در جاهایی می‌گوید یک حقایقی است که تنها من می‌توانم آن را معرفی کنم.

 • آیت‌الله مکارم شیرازی:

  دفاع از عتبات عالیات واجب است

  آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: دفاع از تمامیت عراق به‌ویژه عتبات عالیات بر همه علاقمندان به اسلام و اهل‌بیت(ع) به عنوان جهاد فی سبیل‌الله واجب است و شهیدان این راه به شهدای کربلا می‌پیوندند.

 • حجت الاسلام اختری:

  علمای جوامع اسلامی گروه‌های تکفیری را خوارج می‌دانند

  دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: جریانات تکفیری ساخته و پرداخته و هدایت شده از سوی امپریالیسم غرب و همکاران و هم پیمانانشان به خصوص اسرائیل هستند و حکومت هایی که مقدمات لازم را برای این جریانات به وجود آورده‌اند کشورهایی چون عربستان سعودی و قطر است.

 • عالم سنی:

  نزاع میان مسلمانان حیات خلوت و زمان استراحت برای دشمنان اسلام است

  ماموستا مختار فرجی گفت: متأسفانه دین اسلام که دین رحمت است در یک گرداب گیر کرده است و عده ای عمداً تلاش می‌کنند تا بین مسلمانان بذر نفاق بپاشند و مسلمانان را به جان هم بیندازند، در صورتی که این‌نزاع‌ها حیاط خلوت و استراحت برای کفر خواهد بود.

 • در تدارک ضیافت بزرگ

  دین اسلام، مانند ادیان دیگر، دارای ظاهر و باطنی است. ظاهر دین شامل شریعت یا آداب و مناسک دینی است و باطن آن حقیقت دین را تشکیل می‌دهد.

 • حجت الاسلام روزبهانی:

  کتاب‌های بهائیت از جانب جامعه بهائیت نیز مورد نقد جدی است

  مدیر گروه فرق انحرافی مرکز تخصصی کلام و ادیان حوزه علمیه قم گفت: ناقص بودن، اشتباهات ادبی، فقر معنوی کتاب و تآویلات نابه‌جا از اشکالات بارز کتابی است که محمد علی شیرازی، فرد بزرگ بهائیت ادعا دارد این کتاب تا قیامت میزان خواهد بود.

 • حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

  نباید فریب عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های انحرافی را خورد

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور، با بیان اینکه نباید فریب عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های انحرافی را خورد و گوش به حرف آنان داد، افزود: منتظران حضرت و شیعیان باید برای شناخت امام زمان(عج) کتاب‌های اصیل و معتبر درباره ایشان را مطالعه کنند و از قرآن و عترت جدا نشوند.

 • دل نوشته‌ای برای سالار عشق

  یا مهدی (عج) مددی

  و ما همچنان منتظر آمدنت هستیم و امیدمان ناامید نگشته. این انتظار از زمان آدم آغاز گشت. همان هنگام که، ما ملک بودیم و فردوس برین جایمان بود. «آدم» که با خودش آنگونه کرد، این دیرخراب‌آباد را برگزید. اما نور امید انتظار، آدم را تا به اینجا رساند.

 • اعمال شب و روز نیمه شعبان

  روزی ها در این شب قسمت می شود و اَجَلْها و روندگان به حج معین می شوند و خدای تعالی ملائکه خود را از جانب آسمان به سوی زمین در مکه فرو می فرستد.

 • شادباش

  مهدویت، فخر شیعه

  نیمه شعبان از مهم‌ترین اعیاد شیعیان است؛ عیدی که نمایانگر ایمان شیعه به دوازدهمین امام از اهل بیت پیامبر اکرم(ص) است. اما مساله ظهور منجی صرفا به شیعیان اختصاص ندارد و در بسیاری از ادیان پیش از اسلام ریشه دارد.

 • اولین آیه‌ای که امام زمان (عج) بعد از ظهور می خوانند

  احادیث متعددی از ائمه اطهار(ع) وجود دارد که خبر از ظهور حضرت مهدی(عج) با کتاب جدیدی می دهند؛ همانگونه که در حدیثی چنین آمده است: «إِذَا قَامَ‏ الْقَائِمُ جَاءَ بِأَمْرٍ جَدِیدٍ کَمَا دَعَا رَسُولُ اللَّهِ فِی بُدُوِّ الْإِسْلَامِ إِلَی‏ أَمْرٍ جَدِیدٍ»؛هنگامی که قائم(ع) ظهور کرد با امر جدید خواهد آمد، چنان‌که رسول خدا(ص) در آغاز اسلام مردم را به امر جدید دعوت می‌کرد.

 • بهایی شیعه شده:

  مخفیانه حرف‌های مقام معظم رهبری را می‌شنیدم

  ایمان شجاعی، بهایی شیعه شده گفت: در خانواده‌های بهایی اجازه گوش دادن به صحبت‌های رهبر شیعیان را نمی‌دهند به همین دلیل من مخفیانه پای صحبت‌های رهبر می‌نشستم و به همین دلیل یک سری سؤالات برایم پیش آمد که مرا نسبت به بهائیت مردد می کرد.