• علت مخفی ماندن قبر امیرالمؤمنین(ع)

  در تشییع پیکر امام علی(ع) چه کسانی حضور داشتند

  امام حسن(ع) بر پیکر پاک امیرالمؤمنین(ع) نماز خواند، پس از نماز، تابوت را کنار زدند و با جا به جا کردن خاک، آرامگاهی ساخته یافتند که سنگ نوشته‌ای نشان می‌داد که آن قبر را حضرت نوح(ع) برای حضرت علی(ع) آماده ساخته است!

 • دعای روز بیستم ماه رمضان

  بهشت بر انسان گنهکار حرام خواهد بود

  در دعای روز بیستم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ وَوَفّقْنی فیهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ یا مُنَزّلِ السّکینةِ فی قُلوبِ المؤمِنین.

 • شب قدر شب آرزوها

  عجب شبی است شب قدر قرآن به سر گرفتن و خواندن ذکر بک یا الله، بک یا الله، به محمد به محمد، به علی، به علی به علی (ع) این شب آزادی روح است و رسیدن به خدا برای طلب مغفرت کردن.

 • آیت الله میرزا جواد تبریزی از زبان فرزند

  من تا خوب نشوم از اینجا نمی‌روم

  حجت الاسلام تبریزی فرزند آیت‌الله العظمی میرزا جواد آقا تبریزی بیان داشت: پدر معتقد بودند که فاطمیه مانند عاشورایی دیگر شود لذا با پای برهنه در خیابان برای حضرت زهرا(س) عزاداری می‌کردند.

 • شهادت امیر و تقدیر ما

  رمضان ماه خداست و ماه عبادت و شب قدر، شب تقدیر انسان است. در ایامی که بنابر روایات، شب قدر در یکی از آنها واقع شده است، حادثه‌ای بسیار مهم رخ داده است، حادثه‌ای که نمی‌توان تقارن آن را با شب قدر، تصادفی دانست.

 • سّر برتری و فضیلت شب قدر

  چگونه می‌توان ارزش لیالی قدر را درک کرد

  عضو هیئت علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه با بیان اینکه همه به دنبال سعادت و کمال خودمان هستیم، همه می خواهیم به آرامش معنوی و نشاط معنوی و به یک خوبی و صلاح برسیم گفت: یعنی آنچه که به نفع ماست می خواهیم؛ شب قدردلهای ما را نرم و آماده می کند و پیوند ما را با خداوند قویتر می کند.

 • در نشست شگفتی‌های علمی قرآن مطرح شد

  پزشک فرانسوی که با دیدن آیه‌ای از قرآن مسلمان شد

  حجت الاسلام بی آزار شیرازی، در نشست شگفتیهای علمی قرآن به بیان چگونگی مشخص شدن داستان عبور حضرت موسی(ع) و قومش از دریا و تحقیقات مربوط به آن که منجر به مسلمان شدن یک پزشک فرانسوی می شود پرداخت.

 • 17 رمضان سالروز تاسیس مسجد جمکران

  113 سال از آغاز دوران غیبت صغری و کبرای امام عصر(عج) سپری شده بود، یعنی در سال 379 هجری قمری؛ سال‌هایی که بر مسلمانان بسختی گذشت و با رنج‌ها و خون‌‌دل خوردن‌ها همراه بود، دورانی که حضرت حجت(ع) به دومین نایب خود جناب محمدبن عثمان امر فرمودند به دعای فراوان برای تعجیل در فرج، اما غبار غفلت بر دل دوستان حضرت نشست و دعا را به دست فراموشی سپردند.

 • دعای روز شانزدهم ماه رمضان

  خداوند چه کسانی را در دارالقرار جای می‌دهد

  در دعای روز شانزدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ وَفّقْنی فیهِ لِموافَقَةِ الأبْرارِ وجَنّبْنی فیهِ مُرافَقَةِ الأشْرارِ وأوِنی فیهِ بِرَحْمَتِکَ الی دارِ القَرارِبالهِیّتَکِ یا إلَهَ العالَمین.خدایا در این روز مرا در برابر موافقت (اعمال و افکار) نیکان عالم موفق بدار و از رفاقت اشرار جهان دور گردان و مرا در بهشت دارالقرار به رحمتت منزل ده به حق الهیتت ای خدای عالمیان.

 • «حسن» نامی بهشتی که پیامبر(ص) برگزید

  امروز سالروز ولادت کریم اهل بیت است؛ امام دوم از ائمه اثنی عشر شیعه امامیه و یکی از چهارده معصوم. امام حسن علیه‌السلام فرزند بزرگ امام علی بن ابیطالب و فاطمه زهرا علیهماالسلام است. در منابع تأکید شده که پیامبر اکرم وی را حسن نامیده است.

 • دعای روز پانزدهم ماه رمضان؛

  خدایا طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیبم گردان

  در دعای روز پانزدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین واشْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ بأمانِکَ یا أمانَ الخائِفین. خدایا در این روز طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیب من گردان و شرح صدر مردان فروتن و خداترس را به من عطا فرما به حق امان بخشی خود ای ایمنی دلهای ترسان.

 • محقق و پژوهشگر آثار علمی و دینی:

  علامه مجلسی غرق در علم بود

  حجت الاسلام طارمی گفت: علامه مجلسی بیان می‌داشت که من بسیاری از حقایق معنوی را نمی‌توانم بازگو کنم زیرا عده‌ای ممکن است در درک آن بدفهمی کنند.