• امام حسن عسکری(ع) زمینه ساز عصر غیبت

    امام حسن عسگری(ع) با اثبات ولادت حضرت مهدی(عج) برای آیندگان و حفاظت از جان ایشان در برابر حکومت‌های آن زمان، این دو مسئولیت خطیر را به انجام رساندند که موجب زمینه‌سازی ولایت امام عصر(عج) شد.

  • بمناسبت شهادت امام یازدهم؛

    امام حسن عسکری (ع) هادیِ به سوی امام غریب

    شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، امام حسن عسکری علیه‌السلام، جامه عزا را بر قامت شیعیان و دوستداران آن حضرت پوشاند و همچون پدرانشان، غریبانه و مظلومانه، به دست ظالم زمان خود و بدبخترین فرد آن زمان، شهید شدند و از این جهان فانی رخت بستند و عالمی از نور وجودشان محروم شد.

  • نگاهی به فعالیتهای سیاسی، اجتماعی و علمی امام حسن عسکری (ع)؛

    درس‌هایی که امام حسن عسکری (ع) به آیندگان دادند

    حضرت امام حسن عسکری(ع)، در طول زندگی ارزشمندشان با وجود همه فشارها و نظارت‌‌های مداوم حکومت عباسی، فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و علمی تاثیرگذاری را در جهت حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی انجام دادند.

  • به مناسبت سالروز وفات علامه طباطبایی؛

    عدالت اجتماعی در فلسفه سیاسی علامه طباطبایی

    دو موضوع اصلی فلسفه سیاسی عبارت‌اند از «حکومت» و «قانون» و دیگر موضوعات فلسفه سیاسی ازجمله عدالت اجتماعی نیز به همین دو موضوع مربوط است. عدالت اجتماعی مفهوم نسبتاً جدیدی است که درگذشته به این صورت مطرح نبوده و مفهوم عدالت که در فلسفه سیاسی کلاسیک و اندیشه سقراط و افلاطون و ارسطو مطرح‌شده بود تفاوت دارد. علامه طباطبایی اندیشمندی مهم در حوزه فلسفه اسلامی در دوره معاصر است و می‌توان مفهوم عدالت اجتماعی را در فلسفه سیاسی علامه طباطبایی بررسی کرد.

  • زندگی به شیوه امام رضا علیه‌السلام

    قرآن بزرگ‌ترین کتابی است که می‌توان از آن فرازهای مهم و گسترده‌ای از سبک زندگی را به دست آورد که الگوی جامعی را در اختیار انسان قرار می‌دهد. پس از قرآن سیره معصومین راهبر انسان‌هاست.

  • حجت‌الاسلام ابراهیمی پور:

    سیره مدیریتی پیامبر اکرم (ص) براساس تقوا و تلاش افراد در احیای دین بود

    یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: در سیره مدیریتی پیامبر (ص) به هیچ وجه احترام به مسایل قبیله‌ای و خونی ربطی نداشت بلکه احترام و منزلت افراد بر اساس تقوا و تلاش آنها در احیای دین بود.

  • مدیران منشور و توصیه‌های مدیریتی پیامبر اکرم (ص) را به دقت مطالعه کنند

    کاری که نبی مکرم اسلام (ص) انجام دادند ایجاد تحول در بنیان فرهنگ بود و فرهنگ تعریف می‌شود به مجموعه‌ای از عقاید و ارزشها و هنجارها و رفتارها و نمادها که اینها مبتنی بر هم هستند؛ یعنی رفتار ما مبتنی بر هنجار است و هنجارها مبتنی بر ارزشها و ارزشها مبتنی بر باورها هستند.

  • جام‌جم آنلاین گزارش می‌دهد؛

    همچون پیامبراکرم(ص) به جوانان اعتماد کنید

    ماهیت حکومت دینی در چهارچوب تعلیم و تربیت اسلامی می‌گنجد و می‌بینیم که در همین منظومه پیامبر اکرم در عین حال که رسول خدا است حاکم و مربی هم هست و در این نگاه مربیگری به مسلمانان فرصت می ‌دهد که خودشان انتخاب کنند. به عنوان نمونه در جنگ احد نظر پیامبر این بود که در داخل شهر مبارزه کنند اما جوانها اصرار داشتند که جنگ در بیرون شهر انجام شود و پیامبر اکرم علی رغم میل باطنی خود، به نظر آنان احترام گذاشت و در بیرون شهر مبارزه کردند.

  • حجت الاسلام هدایت:

    اهتمام پیامبر (ص) به استفاده از ظرفیت جوانان/ رسیدن به اهداف والای جامعه با به کار گیری استعدادهای جوانان

    استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اهتمام پیامبر اکرم (ص) به استفاده از ظرفیت های جوانان گفت: بی شک نه تنها جوانان بلکه مسئولین کشور باید توجه جدی به استفاده از ظرفیت های جوانان داشته باشند تا در به کار گیری استعدادهای عظیم آنها بتوانند به اهداف والای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برسند.

  • واعظ موسوی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌‌و‌گو با جام‌جم آنلاین؛

    مردم سیره رسول خدا را مطالبه کنند/ مجازات مدیران سلب یک مدیریت و انتصاب مدیریت دیگر است!

    عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تا زمانی که سیره مدیریتی پیامبر اکرم (ص) تنها در سخنرانی‌ها و مقالات و مصاحبه‌ها گفته شود دردی را دوا نمی‌کند بلکه باید مردم سیره رسول خدا را مطالبه کنند و مسئولین را مورد خطاب و عتاب قرار دهند و رودربایسی را کنار بگذارند.

  • به مناسبت شهادت خورشید خراسان؛

    امام رضا(ع)، پیشرو در آزاداندیشی

    در سال‌های اخیر مسئله آزاداندیشی به‌عنوان یک مسئله مورد پردازش مخاطبان و علاقه‌مندان به حوزه علم و دانش بوده است. شاید یکی از دغدغه‌های تحلیل گران و پژوهشگران دینی، برخورد با گزاره‌های قطعی دینی و نقد و بررسی آن است. به‌عبارت‌دیگر دل‌مشغولی اصلی یک پژوهشگر حوزه دین، چگونگی مواجه افراد و اندیشمندان دیگر با نظرات او پیرامون یک گزاره یا یک برهان است.

  • حجت‌الاسلام نجاتی:

    لزوم بکارگیری مدیران تازه نفس غیروابسته به لابی‌های پشت پرده/ مافیای قدرت کشور را دچار چالش‌ می کند

    پژوهشگر و کارشناس تاریخ اسلام گفت: بکارگیری مدیران تازه نفس و غیروابسته به حلقه‌ها و لابی‌های پشت پرده باعث می‌شود که دست مافی‌های قدرت از تصمیم گیری‌های کلان جامعه دور شود و کشور به سمت پیشبرد اهداف مدیریت نبوی که مد نظر مقام معظم رهبری است حرکت بیشتر و پرشتاب تری داشته باشد.