• شور آفرینان (فیلم)

  فیلمی با عنوان «شور آفرینان» که مربوط به دوران دفاع مقدس است را مشاهده کنید.

 • امیرسرتیپ ولیوند در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  دوران جنگ کسی پارتی‌بازی نمی‌کرد/نجات مام جلال از محاصره بعثی‌ها با ابتکار افسر ایرانی

  یکی از فرماندهان برجسته دوران دفاع مقدس ضمن تشریح نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس با ذکر خاطره ای از نجات یکی از مخالفان سرشناس صدام بدست نیروهای ایرانی از محاصره ارتش بعثی، به مختصات دفاع در برابر دشمن متجاوز پرداخت و از تغییر معادلات صحنه نبرد توسط یگان آتشبار توپخانه ای در جنگ تحمیلی سخن گفت.

 • سردار سنایی راد در گفت وگو با جام جم آنلاین

  آقایان مثل باکری و همت در جنگ اقتصادی شب و روز نشناسند / تنبلی مدیریتی ناشی از رفاه طلبی است

  معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دفاع ما در برابر دشمن متجاوز مبتنی بر جنگی مردم پایه و متکی بر ظرفیت های داخلی بود، بیان کرد: تنبلی و کم تحرکی حوزه مدیریتی کشور ناشی از حضور مدیران پیر در این ساختار بوده و ضرورت دارد. همچون دوران دفاع مقدس که فرماندهان جوان همچون باکری ها و همت ها جنگ را مدیریت کردند امروز هم برای عبور از مشکلات مسئولان ما باید توانمندی نسل جوان را بکارگیرند و بجای رفاه طلبی برای رفع بحران اقتصادی شب و روز نشناسند.

 • مدیر روابط عمومی موزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  رشد 85 درصدی بازدیدکنندگان خارجی/ مقدمات تشکیل اتحادیه‌ موزه‌های مقاومت جهانی انجام‌شده است

  مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اهمیت ترویج صلح در جهان اعلام کرد: روند افزایش بازدید خارجیان از موزه رشد 85 درصدی داشته و بازدیدکنندگان داخلی نیز افزایش 20 درصدی را در کارنامه این باغ‌موزه ثبت کرده‌اند.

 • امیر خلیلی در گفت وگو با جام جم آنلاین

  چرا می‌گوییم خلبان بابایی با دو بال حرکت می کرد/ فرماندهی که بخاطر شهادت عباس، سر خود را شکست

  پژوهشگر مرکز مطالعات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رمز موفقیت رزمندگان در جنگ تحمیلی درک صحیح از دشمن و تهدید های پیش رو بود، با ذکر خاطراتی از شهید عباس بابایی به نگاه او در بکار گیری افراد انقلابی و کارآزموده پرداخت و استفاده از حداکثر ظرفیت داخلی را راه غلبه بر تحریم ها و فشارهای خارجی بشمار آورد.

 • توابین دهه 60 با هزاره 60

  در مسیرهای زندگی افراد، بزنگاه هایی بوجود می آید که تمام نوشت و سرنوشتش را تغییر می دهد. تاریخ پر است از افرادی که در ثانیه های آخر زندگیشان، یک عمر را بر باد دادند و برعکس، کسانی هم بودند که باد رفته را باز یافتند.

 • همزمان با هفتمین روز ماه محرم صورت می گیرد

  تشییع پیکر مطهر 72 شهید گمنام دفاع مقدس

  فردا؛ دوشنبه ۲۶ شهریور ماه ۹۷ همزمان با هفتمین روز ماه محرم و ایام عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) پیکر مطهر ۷۲ شهید گمنام دفاع مقدس در ۸ استان تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

 • گفت‌وگو با مهری یزدانی، همسر جانباز و دارنده جایزه گوهرشاد

  با چشم باز عاشقی کردیم...

  در این که کار بزرگی کرده شکی نیست؛ دختر 20ساله‌ای که پایش را در یک کفش کرده و گفته باید با یک جانباز ازدواج کند! پدر و مادرش مخالف بوده‌اند اما مهری خانم در اوج جنگ احساس کرده که اگر با جانباز ازدواج کند، دین خود را به انقلاب و مردان جنگ ادا کرده است. می‌گویم احتمالا سرت داغ بوده و ماجراجویی‌ات گل کرده که 18 سالگی تصمیم می‌گیری به جبهه بروی و بعد هم اصرار می‌کنی که با یک جانباز ازدواج کنی، آن‌هم مردی که نه چشم دارد و نه دست!

 • تشییع پیکر ۱۳۵ شهید دوران دفاع مقدس، ۲۲ شهریور در تهران

  فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) با بیان اینکه پیکر ۱۳۵ شهید دوران دفاع مقدس که طی ماه‌های اخیر تفحص شده‌اند در روز ۲۲ شهریور در تهران تشییع خواهند شد، گفت: این مراسم راس ساعت ۹ صبح ۲۲ شهریور مصادف با سوم محرم‌الحرام از مقابل دانشگاه تهران برگزار می‌شود و پیکر شهدا به هنگام تشییع به سمت خیابان حافظ و نهایتا معراج‌الشهدا تشییع می‌شوند.