• عملیات‌های رمضانی دفاع مقدس

  به علت شرایط روحانی و عرفانی و معنویت حاکم بر جبهه‌ها، قدرت ایمان میان رزمندگان بیشتر و پررنگ‌تر جلوه می‌کرد و باعث می‌شد که حتی در ایامی مثل ماه مبارک رمضان، عملیات علیه دشمن انجام شود.

 • فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین خبر داد

  کشف پیکر یک شهید در جریان سیل خوزستان

  فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکر شهیدی از دوران دفاع مقدس در جریان احداث سیل‌بند و امدادرسانی به سیل‌زدگان خوزستان کشف شد.

 • سالروز آغاز عملیات «کربلای ۱۰»

  امروز سی‌ام فروردین ماه سالروز آغاز عملیات «کربلای ۱۰» است که در سال ۱۳۶۶ با هدف جابه‌جایی میدان جنگ از جبهه جنوب به شمال کشور طراحی شد. در این عملیات فرمانده توپخانه نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهادت رسید.

 • سه برادر در قاب خاطرات

  عباس ۱۹ ساله بود که به شهادت رسید. آن هم طی عملیات کربلای ۵ در شلمچه. در نامه‌هایش می‌گفت، فقط فرج آقا را بخواهید.

 • رادیو، همنوا با راهیان نور

  شبکه های رادیویی همزمان با فرا رسیدن سال جدید و افزایش مسافرت های نوروزی به صورت ویژه، برنامه های مربوط به «راهیان نور» را بصورت گسترده و در قالب ساختارهای مختلف به روی آنتن می برند.

 • روزی که مردم یک شهر به خواب ابدی رفتند (کلیپ)

  قرار بود عید آن سال را پرشورتر از قبل برگزار کنند.شادی نجات از دیکتاتوری صدام که چند روز قبل با ورود رزمنده های ایرانی به حلبچه در دلشان جوانه زده بود با شادی رسیدن بهار حال خوبی برایشان ساخته بود حال خوبی که دوام زیادی برایشان نداشت و با جنایت بزرگ حیوان درنده ای به نام صدام به عزایی ابدی تبدیل شد.

 • خواننده «کربلا کربلا ما داریم می‌آییم» در بستر بیماری + نوای ماندگار حاج علی‌اکبر

  کاش باز هم دوربینی از رسانه‌های کشوری برسد و رشادت‌های این رزمنده حماسه‌سرا را یادمان بیندازد تا در حد یک عیادت کوتاه برای قدرشناسی ترغیب شویم و با برپایی یک مراسم دعا و توسل از نوای ماندگار حاج علی‌ اکبر شریعت برای شفا و سلامتی‌اش دعا کنیم.

 • به بهانه بیستم اسفند، روز ملی «راهیان نور» ؛

  سفر به وقت معنویت

  «شلمچه سفر نیست، شلمچه رویای تلخ و شیرین ماست. اصلا درست نیست بگوییم سفر تفریحی و سیاحتی به شلمچه و سایر مناطق جنگی می‎رویم. ما به آنجا می‎رویم تا روحیه‎مان را مجددا زنده کنیم نه اینکه تفریح کنیم. نمی‎دانم شاید هم تفریح است؛ تفریح برای روح خسته ما و برای دلتنگی‎های ما. بدانیم چه کسی هستیم و به کجا می رویم.» اینها جملات جانبازی است که هر ساله و در روزهای مختلف سال در قالب کاروان‎های راهیان نور راهی مناطق جنگی می‎شود تا از آنها بازدید کند. او با اینکه هر سال راهی این مناطق می‎شود هنوز تشنه معنویت این سفرهاست.

 • فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح خبر داد:

  ورود پیکر ۱۰۰ شهید دفاع مقدس ۲۵ اسفند به کشور

  فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: پیکر ۱۰۰ شهید دوران دفاع مقدس ساعت ۱۰ صبح روز ۲۵ اسفند از بندر خرمشهر وارد کشورمان می‌شود.

 • غنائم جنگی به دست آمده در 8 عملیات دفاع مقدس (اینفوگرافیک)

  دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران اسلامی است که فرزندان این آب و خاک با روحیه ایثار و غیرت و به تاسی از سالار شهیدان در تحقق شعار «هیهات مناالذله» تسلیم ننگ و ذلت نشدند و خاطرات دلاوری های آنان، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار ثبت شده است.