• همزمان با روز بزرگداشت شهدا

  بانک موضوعي فرهنگ ايثار و شهادت راه‌اندازي مي‌شود

  به منظور ارائه تسهیلات محتوایی و بهره‌مندی فرهیختگان جامعه از جمله نویسندگان، پژوهشگران، هنرمندان و علاقه‌مندان به عرصه ایثار و شهادت، بانک موضوعی فرهنگ ایثار و شهادت راه‌اندازی می‌شود.

 • خاطره‌اي از جنگ؛

  رجز خواني شهيد دستواره

  گلوله از همه طرف مى بارید. مجال تکان خوردن نداشتیم. سه نفرى داخل سنگرى که از کیسه هاى گونى تهیه شده بود، پناه گرفته بودیم. بقیه بچه ها، هر کدام در سنگرى قرار داشتند ...

 • سخنراني منتشر نشده شهيد باکري پيش از عمليات بدر

  شهید مهدی باکری در سخنرانی پیش از عملیات بدر در جمع رزمندگان به آنها توصیه می‌کند از زمانی که آماده می‌شوید برای عملیات 70 مرتبه قل هوالله را بخوانید. زمانی که شروع به حرکت می‌کنید باید لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم را بگویید و زمانی که می‌خواهید تیراندازی کنید برای هر تیرتان سبحان‌الله بگویید.

 • فرمانده سپاه پاسداران در دوران جنگ:

  نامه به آقاي هاشمي نوشتم نه امام

  محسن رضایی فرمانده دوران جنگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش پایانی گفتگو با فارس گفت:من در هیچ نامه ای از امام تقاضای امکانات نکرده‌ام. نامه ای که از من خدمت امام بردند با عنوان آقای هاشمی بود. آن نامه را من برای آقای هاشمی نوشتم و آقای هاشمی گفته‌اند که نامه به حضرت امام است.

 • سرلشکر فيروزآبادي:

  پايداري ايران باعث احياي مکتبي آرمان‌گرا و جهانگير شد

  قسمتی از متن پیام سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس به این شرح است: دوران هشت ساله دفاع مقدس مشروع امت سلحشور در حفظ و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌های مکتب علوی و زهرایی اسلام ناب محمدی(ص) و حراست از مرزهای عزت و شرف میهن عزیز به مثابه یکی از حساس‌ترین و بارزترین برهه‌های حیات پرافتخار این ملت همچون نگینی تابناک و مشعلی گرمابخش و نورافشان تا همیشه زمان بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد.

 • نرم‌افزار عکس و نواهاي دفاع‌ مقدس منتشر شد

  حجت‌الاسلام مهدی کوهساری، معاون هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس غرب استان تهران ضمن اعلام این خبر افزود: این نرم افزار شامل 3000 قطعه عکس و نواهای مربوط به دوران دفاع مقدس در قالب لوح فشرده است.

 • «همه چيز درباره جنگ» منتشر شد

  جلد اول مجموعه هشت جلدی «همه چیز درباره جنگ» نوشته مرتضی سرهنگی به کوشش دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و انتشارات سوره مهر تولید و منتشر شد.

 • يادي از ترانه‌هاي ماندگار دفاع مقدس

  خاطره ترانه های ماندگار دفاع مقدس که شنیدن قطعاتی از آن همچنان ما را به فضای روحانی و سرشار از یکدلی و همراهی مردمان این سرزمین در طول 8 سال جنگ تحمیلی هدایت می کند ریشه در فرهنگ و روایات دینی ما دارد.

 • فرمانده کل سپاه در دوران جنگ:

  اتفاقاً بني‌صدر دربه‌در دنبال پيروزي بود

  محسن رضایی گفت: اتفاقاً بنی صدر دربدر به دنبال یک پیروزی بود. این شخص اگر یک پیروزی به دست می آورد چنان بر کشور مسلط می شد که شاید هیچ کس نمی توانست او را از جایش تکان بدهد. لذا وی خیلی تلاش کرد که بتواند حتی تپه ای کوچک را آزاد کند تا بواسطه آن تبلیغاتی انجام دهد اما نتوانست.

 • خاطرات مقام معظم رهبري؛

  براي 50 قبضه آر.پي.جي، يک غصه بزرگ درست مي‌شد

  یکی از دردهای بزرگ سپاه در آن روز نداشتن تجهیزات بود، ولی هر بار که این‌ها برای دریافت امکان کوچکی مراجعه می‌کردند، با ترشرویی مواجه می‌شدند. فراموش نمی‌کنم که گاهی برای تهیه پنجاه قبضه آر.پی.جی، یک غصه بزرگ درست می‌شد.

 • گراميداشت هفته‌ دفاع مقدس

  منتظر قدم‌هاي سبزتان هستيم

  باز هم هفته دفاع مقدس؛ باز هم یادآوری دوران جنگ؛ باز هم عشق و آتش و خون؛ 28 سال از آغاز دوران دفاع مقدس می‌گذرد و 20 سال از پایان آن؛ کارهای بسیاری برای جنگ شده و کارهای بسیاری هم نشده؛ 8 سال جنگ نابرابر کم نیست.