• خاطرات شهيد احمد کاظمي منتشر مي‌شود

  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به مناسبت سالگرد شهادت سرلشکر شهید احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه کتاب خاطرات وی را با عنوان " حکایت آن مرد آسمانی " منتشر می کند.

 • همزمان با ايام محرم

  20 شهيد گمنام فردا تشييع مي‌شوند

  همزمان با ایام سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان و در سالروز شهادت شهید علم الهدی و یارانش و روز شهدای دانشجو، پیکرهای مطهر20 تن از شهدای گمنام دفاع مقدس در 5 نقطه از کشور به خاک سپرده خواهند شد.

 • رحماندوست:

  بچه‌هاي جنگ افرادي زميني مثل ساير مردم بودند

  دکتر مجتبی رحماندوست مشاور رئیس جمهور درامور ایثارگران و از فعالان عرصه ادبیات دفاع مقدس معتقدم است که بچه های جنگ، افرادی زمینی مثل سایر مردم بودند. وی گفت: اگر مااین افراد را فرا زمینی یا فرازمانی توصیف کنیم و تصویری غیر حقیقی از صحنه های جنگ ارائه دهیم خدمتی به دفاع مقدس نکرده‌ایم به این گونه آثار نمی توان نام ادبیات گذاشت بلکه اینها رمان، اسطوره یا آثار فانتزی هستند.

 • مسئول دفتر ادبيات مقاومت حوزه هنري اعلام کرد:

  انتشار کتاب «همه چيز درباره جنگ»

  مرتضی سرهنگی مسئول دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری «همه چیز درباره جنگ» را با موضوع حادثه‌های هشت سال دفاع مقدس در هشت جلد منتشر می‌کند.

 • مرتضي سرهنگي:

  6 هزار عنوان کتاب درباره جنگ نوشته شده است

  مرتضی سرهنگی با تأکید بر فراهم آوردن مقدمات برای اضافه کردن جنگ به مطالعات ایرانی‌ها گفت: تا کنون 6 هزار عنوان جلد کتاب درباره جنگ تهیه شده که بیشتر این کتاب‌ها را کسانی نوشته‌اند که آگاهی حرفه‌ای از چگونه نوشتن ندارند و تنها خود شاهد عینی ماجراها بودند.

 • به ياد مردي که بر دل دشمن حسرت «تسليم» گذاشت

  شهید تندگویان در زمان اسارت نیز چون کوهی مقاوم ایستادگی کرد و 11 سال حسرت این‌که در مقابل دوربین تلویزیون‌های عراقی بایستد و از کشورش بدگویی کند را بر دل دشمنان بعثی گذاشت و در نهایت با شهادت، پیروزی را در این مبارزه از آن خود کرد.

 • بايرامي يک رمان جديد درباره دفاع مقدس مي‌نويسد

  این نویسنده با اعلام این‌که داستان دفاع مقدس هنوز در مرحله نگارش قرار دارد و نامی را برای آن انتخاب نکرده‌، افزود: در این رمان سعی کرده‌ام بدون آن‌که به فضای تاریخ‌نویسی نزدیک شوم نگاهی به حوادث تاریخی دوران دفاع مقدس در منطقه سوسنگرد، دهلران و هورالهویزه بیندازم؛ به همین‌منظور این داستان را از فضای پیش از جنگ آغاز کرده‌ام و در ادامه آن را به فضای تاریخی آن دوران نزدیک می‌کنم.