• گفت‌وگوی جام‌جم با علیرضا رئیسیان درباره فیلم جدیدش

  روایتگر زنان تاثیرگذار شرقی

  علیرضا رئیسیان، یکی از مهم‌ترین کارگردان‌هایی است که این روزها قصد ساخت فیلم جدیدش را دارد؛ فیلمی به نام «مردی بدون سایه» که از مدت‌ها قبل و در چند مقطع خبرهایی درباره آن رسانه‌ای شده بود، اما تا این زمان شرایط ساخت آن فراهم نبود. ولی سرانجام فیلم این روزها وارد مرحله پیش تولید شده و بزودی فیلمبرداری آن شروع می‌شود.

 • گریم عجیب بازیگر معروف +عکس

  جان تراولتا، بازیگر مطرح سینمای هالیوود که در ایران بیشتر به خاطر بازی در فیلم «تغییر چهره» مشهور است این بار در فیلمی اکشن و هیجان آور به ایفای نقش پرداخته است.

 • هفته آینده مشخص می شود

  پخش فوتبال جام جهانی در سینماها

  شورای عالی اکران قرار است یکشنبه هفته آینده تصمیم قطعی درباره نمایش باز‌ی‌های جام جهانی فوتبال در سینما‌های کشور را اتخاذ کند. پیش از این اخباری مبنی بر نمایش قطعی ۶ دیدار فوتبال در سینماها مطرح شده بود که مورد تأیید قرار نگرفت.

 • افخمی با «فرزند صبح» در جشنواره امسال؟

  فقدان‌ها و ای‌کاش‌های سینمای ایران یکی دو تا نیست و به هر مناسبت و موضوعی که ورود کنید، کم‌کاری سینما در آن به چشم می‌آید. البته باید به ظرفیت و محدودیت‌های سینمای ایران هم آگاه باشیم و بدانیم که ورود به برخی موضوعات و مسائل فیلمسازی، به تنهایی و بدون حمایت مادی و معنوی نهادها و سازمان‌های مرتبط با سوژه‌ها میسر نمی‌شود.

 • جام‌جم از وضعیت مهجور تولید و اکران سینمای کودک و نوجوان در ایران گزارش می‌دهد

  مُرد از بس که جان ندارد...

  چه کسی است که فیلم‌های «الو الو من جوجوام»، «شهر موش‌ها»، «گلنار»، «دزد عروسک‌ها»، «کلاه قرمزی و پسرخاله» و چندین فیلم خاطره‌انگیز دیگر را فراموش کرده باشد و در روزهای کودکی با شخصیت‌های بانمک آنها همذات پنداری نکرده باشد؟

 • درام علمی-تخیلی تک نفره

  تام هنکس مخترع در حال احتضار

  تام هنکس، بازیگر محصول مشترک تازه دو کمپانی دریم ورکز و یونیورسال است. «بیوس» یک درام علمی ـ تخیلی است و در داستان آن، هنکس در قالب کاراکتر مخترعی در حال مرگ به نام فینچ ظاهر می‌شود. او آخرین بازمانده کره زمین، بعد از یک جنگ ویرانگر است. فینچ بزودی به‌واسطه توانایی‌هایش می‌تواند وسیله‌ای خلق کند، که می‌تواند کمک کند تا زنده بماند و به حیات خود ادامه دهد.

 • پیشنهاد بازیگری برای آقای بازیگر 94 ساله

  خالق موسیقی فیلم "دوئل" گفت: این روزها چندین فیلمنامه به پدر پیشنهاد شده اما واقعیت امر شرایط پدر برای بازیگری مهیا نیست. پدر کمی سخت راه می رود و کمردرد دارد و به همین دلیل نمی تواند کار کند. پدر 94 سال سن دارد پس نمی توان از وی توقع داشت که بتواند در فیلم ها بازی کند.

 • به مناسبت عید سعید فطر صورت می‌گیرد

  ارائه تسهیلات ویژه پردیس سینمایی باغ کتاب به خبرنگاران

  پردیس سینمایی باغ کتاب در راستای ارج نهادن به تلاش‌های اصحاب رسانه، همزمان با عید سعید فطر تسهیلات ویژه‌ای را برای خبرنگاران تخصصی سینمایی شاغل در رسانه‌های معتبر و رسمی ارائه خواهد داد.