• هوای تازه سینما با اکران فیلم‌های پرستاره

  اکران فیلم‌های جدید در چند روز گذشته که جزو بهترین فیلم‌های جشنواره فیلم فجر سال گذشته بودند و با استقبال مخاطبان و منتقدان مواجه شدند، معادلات و پیش‌بینی‌ها درباره اوضاع نامناسب گیشه‌ها را کمی دستخوش تغییر کرده است و سینماگران امیدوارند اکران نه چندان موفق ماه‌رمضان را با این فیلم‌های پرستاره بتوانند جبران کنند.

 • رئیس هیات‌مدیره انجمن سینماداران ایران:

  مردم فیلم خوب را ایستاده‌ هم تماشا می‌کنند

  اشاره: طرح ویژه ماه رمضان که به اکران فیلم‌ها در حد فاصل اذان مغرب و عشا تا اذان صبح اختصاص دارد، به گفته بسیاری از کارشناسان و سینماگران امسال با شکست مواجه شد و تماشاگران استقبال چندان خوبی از آن به‌عمل نیاوردند حتی نیم‌بها بودن بلیت و اکران فیلم‌های پرفروش و خاطره‌انگیز قدیمی نیز نتوانست به کمک طرح افطار تا سحر بیاید و چراغ سینماهای پایتخت را روشن نگه دارد.

 • مرگ دوباره ابوسفیان!

  درگذشت مایکل آنسارا ، بازیگر سوری‌تبار آمریکایی نقش ابوسفیان فیلم «محمد رسول‌الله» در نود و یک سالگی ما را بر آن داشت تا بار دیگر بخش‌هایی از این اثر جاودان مصطفی عقاد فقید را مرور کنیم و علاوه بر تماشای چندباره بازی‌های زیبا و تاثیرگذار چهره‌هایی چون آنتونی کویین در نقش حضرت حمزه، بار دیگرگوش‌های خود را با صداهای ماندگار استادان دوبله ایران یعنی منوچهر اسماعیلی، احمد رسول‌زاده، جلال مقامی، رفعت هاشم‌پور، ناصر طهماسب، سعید مظفری و نصرالله مدقالچی صیقل دهیم.

 • گفت‌وگو با آنتونی هاپکینز

  پیری واقعی من کناره‌گیری از سینماست

  آنتونی هاپکینز، هفتاد و شش ساله اهل منطقه ولش کشور انگلستان است. او کار بازیگری را از سال 1965 با حضور در برخی فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی آغاز کرد. در «شیر در زمستان» اثر کلاسیک سال 1968 آنتونی هاروی در کنار پیتر اوتول و کاترین هپبورن، دو بازیگر کلاسیک سینما ایفای نقش کرد.

 • توحیدی:

  امیدوارم تا پایان دولت دهم مشکلات خانه سینما حل شود

  رئیس هیات مدیره خانه سینما درباره برگزاری جلسه امروز اعضای صنوف در خانه سینمای شماره 2 عنوان کرد: در جلسه امروز که با حضور اعضای 25 صنف برگزار شد با کلیات اساسنامه اصلاحی هیات 7 نفره موافقت به عمل آمد.

 • روز واقعه

  سرانجام روز موعود هیات مدیره خانه سینما فرا رسید و مجمع عمومی موردنظر اصناف سینمایی امروز برگزار خواهد شد. این‌که سکانس پیش رو، فصل نهایی نزاع طرفین و پایانی بر کشمکش‌های فرسایشی و ناخوشایند دو گروه از خانواده بزرگ سینما خواهد بود یا نه تا ساعاتی دیگر مشخص می‌شود.

 • خاطره بازی در شب‌های رمضان

  نگاه به گذشته جدا از مرور خاطرات و ورق زدن صفحات نوستالژیک زندگی، همواره حاوی نکات آموزشی و تجارب ارزشمندی است که می‌توان با ترکیب زمان حال آن را ره‌توشه خوبی برای آینده کرد.

 • الیور استون از دلبستگی‌هایش به سینمای تاریخی می‌گوید

  فیلم ساختن ترسناک است

  الیور استون، فیلمساز جنجالی و ضدجنگ دو دهه قبل سینما، این روزها کم‌کارتر شده است و بیشتر در جشنواره‌های بین‌المللی شرکت می‌کند و سمینار می‌گذارد. او طی چند ماه اخیر مهمان ویژه جشنواره‌های سارایوو و کارلوویواری بوده و قرار است ماه آینده به ایتالیا سفر و در جشنواره فیلم ونیز شرکت کند.

 • جدیدترین بیانیه‌ هیات مدیره‌ خانه‌سینما

  هیات مدیره‌ خانه سینما در جدیدترین بیانیه‌شان با تاکید دوباره بر اجرای مفاد تفاهم‌نامه‌ 13 تیر ماه‌شان در دفتر ریاست‌جمهوری اعلام کردند که همچنان بر برگزاری مجمع عمومی 6 مرداد ماه در محل خانه سینما اصرار دارند و مسوولان ذیربط شرایط برگزاری این مجمع عمومی را فراهم کنند.

 • امان از سلیقه‌های شخصی

  یکی از بخش‌های تلخ و شیرین فیلم به یادماندنی «سینما پارادیزو» به ممیزی لحظات عاشقانه فیلم‌ها توسط کشیش مربوط می‌شد که به واسطه آن مقام متنفذ کلیسا پس از اعمال نظر و اصلاحات شخصی لازم اجازه نمایش فیلم‌ها را در سینما می‌داد.

 • برداشت آزاد سینماگران از دستور دیپلماتیک رئیس‌جمهور

  اظهارنظر یکشنبه‌شب محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور درباره خانه سینما مبنی بر این که تفاهم‌نامه سیزدهم تیر ماه باید مورد توجه قرار گیرد، باز هم موجب اختلاف شد و هر یک از دو گروه از خانواده سینما که این روزها با هم اختلاف‌نظر دارند، برداشت‌ها و تفاسیر خودشان را از صحبت‌های تازه رئیس‌جمهور بیان می‌کنند و معتقدند که نظر رئیس‌جمهور حق را به آنها داده است.