• یک ایرانی بر بام هنر بدلکاری جهان ایستاد +عکس

  طراح بدلکاری فیلم «به وقت شام» گفت: خوشبختانه توانستم مدرک دیپلم آکادمیک بدلکاری هالیوود را به دست بیاورم که افتخاری برای خودم و کشورم است. این مدرک در بدلکاری همچون دکترا در سایر رشته های علمی است. این آخرین مرحله و پله‌ای است که یک بدلکار می تواند طی کند و بالاتر از آن دیگر مدرکی برای بدلکاری در جهان وجود ندارد.

 • گلایه‌های مهدی صبایی، بازیگر تلویزیون و سینما

  تعداد فالوئرهای اینستاگرام؛ ملاک انتخاب بازیگر

  کرد کرمانشاه است و می‌گوید، شاید به همین دلیل است حتی اگر شرایط زندگی دشوار شود، گله و شکایتی نمی‌کند و به روی خودش و دیگران نمی‌آورد اما واقعیت این است که بعد از حدود بیست سال فعالیت در حوزه بازیگری هنوز نمی‌داند که پرکاری خوب است یا بد!

 • خاطره جالب بازیگر معروف از اولین باری که روزه گرفت

  مهران رجبی یکی از شنا‌خته‌ترین چهره‌های شناخته‌شده در سریال‌های مناسبتی ماه رمضان است؛ او با بازی در فیلم‌های مناسبتی همچون مجموعه‌های رمضانی «زیرزمین»، «صاحبدلان»، «مثل هیچکس»، «سی‌اُمین روز»، «دردسر‌های عظیم» به یکی از پرکارترین‌های فیلم‌های مناسبتی رمضان بدل شده است.

 • فیلمفارسی هنوز نفس می‌کشد

  گرچه هوشنگ کاووسی، منتقد فقید سینما در سال‌های دور به قصد مذمت از واژه «فیلمفارسی» برای سینمای تجاری و عامه‌پسند ایران در سال‌های پیش از انقلاب استفاده کرد، اما بدون تعارف این نکوهش نقادانه، ابدا گزندی به جایگاه و محبوبیت فیلمفارسی وارد نکرد.

 • علت مرگ بازیگر مشهور هندی همچنان مبهم است

  رمز و راز یک قتل از پیش تعیین شده

  پرسشی که این روزها رسانه‌های گروهی هند مطرح می‌کنند، این است که آیا سری دیوی قربانی یک قتل از پیش طراحی شده است؟ اظهارات جنجالی یک افسر سابق اداره پلیس هند، شایعات مربوط به مرگ ناگهانی این سوپراستار سرشناس بالیوود را دامن زده و بر ابهامات مربوط به مرگ او افزوده است. این اظهارات جان تازه‌ای به طرفداران بی‌شمار بازیگر داده که از همان ابتدا مدعی بودند سری دیوی به قتل رسیده است.

 • بررسی جایگاه فیلمفارسی در سینمای ایران به بهانه درگذشت ناصر ملک‌مطیعی

  طبقه گمشده کلاه مخملی‌ها

  در سال‌های بعد از شهریور 1320 بود که شرایط اجتماعی خاص آن دوران تیپ‌های مخصوصی را به‌وجود آورد معروف به داش مشدی‌ها، کلاه مخملی‌ها، بزن بهادرها و. .. این داش‌مشدی‌ها آدم‌هایی در محله‌ها بودند که بعضی از آنها جوانمرد و دستگیر بودند و بعضی دیگر ناجوانمرد و گردنه‌بگیر. آنها سر گذر خیابان‌ها می‌ایستادند، کلاه سرشان را می‌گذاشتند، یقه باز می‌کردند، با مردم حال و احوال می‌کردند و بی‌دلیل و بادلیل در هر کاری دخالت می‌کردند.

 • شکایت ۸۲ زن از تهیه کننده مشهور +عکس

  هاروی واینستاین تهیه کننده مطرح سینمای هالیوود که طی سال گذشته به خاطر اتهامات اذیت و آزار جنسی در صدر اخبار روز سینمای جهان قرار داشت، برای رسیدگی به پرونده اش خود را به پلیس تحویل داد و دستگیر شد.

 • نمایشی درباره فسادهای پهلوی دوم

  این شب ها نمایش «پرواز به تاریکی» به کارگردانی افشین هاشمی در سالن چهارسوی تئاتر شهر روی صحنه است. نمایشی که بین فروردین ۱۳۳۷ تا آبان ۱۳۳۸ می‌گذرد؛ پس از جدایی شاه و ثریا و پیش از ازدواج با فرح. زمانی که پریزاد از فرنگ برمی‌گردد و با پیشنهاد ازدواج شاه روبه‌رو می‌شود. اما او کسی است که نامزد سابقش به دست عوامل شاه کشته شده است و در این میان از شاعری انقلابی حمایت می کند.