• گفت‌وگو با سرپرست دانشنامه امام رضا (ع):

  روایت 2500 مدخل از شاه خراسان

  اشاره: دائره¨المعارف‌ ‌ها یا به فارسی دانشنامه‌ها،‌ با وجود رشد چشمگیر فناوری و در دسترس بودن رسانه‌های مجازی و برخط، هنوز هم یکی از اصلی‌ترین منابع مورد مراجعه هر پژوهشگر است. از این‌رو، دانشنامه‌نگاری را نباید با کتاب سازی اشتباه گرفت، چرا که ملزوماتی نظیر مدخل‌گزینی و مؤلف‌یابی دارد و همین امر کار را بسیار دشوار می‌کند.

 • 16 تیر ماه به همت نهادها و سازمان های فلسفی و فرهنگی برگزار می شود:

  جشن 80سالگی فیلسوف فرهنگ، دکتر رضا داوری اردکانی

  «جشن هشتاد سالگی فیلسوف فرهنگ دکتر رضا داوری اردکانی با عنوان «پرسشگر دردمند روزگار ما»، 16 تیر ماه سال جاری با حضور شخصیت های برجسته علمی و فلسفی در تالار فرهنگسرای ابن سینا برگزار می شود.

 • ضرغامی:

  ملت ایران با رسانه ملی زندگی می‌کند

  رئیس رسانه ملی در همایش افق رسانه گفت: ملت ایران با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند و گرچه در این سال‌ها رقبای دیگری با فناوری‌های مختلفی که فراهم شده در صحنه حضور یافته اند اما هیچ یک نتوانستند رابطه ملت را با این رسانه قطع کنند.

 • «چه خوبه برگشتی» ادامه منطقی سینمای شناسنامه‌دار مهرجویی نیست

  چه خوبه برگردید استاد!

  حالا با ساخت «چه خوبه برگشتی» باید بپذیریم داریوش مهرجویی از سینمای اجتماعی ـ فلسفی خود فاصله گرفته و به بازنمایی تجربه‌های شهودی ـ ماورائی خود که بی‌ارتباط با موقعیت سنی و چه بسا فکریش در این دوران نیست، می‌پردازد.

 • گفت‌وگو با کارگردان فیلم سینمایی «زبان مادری»

  همدلی از همزبانی خوش‌تر است

  اشاره: قربان محمدپور فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما ـ تئاتر دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی و فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر است و تاکنون فیلمنامه آثاری چون «راننده تاکسی»، «زن‌ها فرشته‌اند» و «خروس جنگی» را نوشته و کارگردانی فیلم‌های «دل بی‌قرار» و «زبان مادری» را در کارنامه دارد.

 • گلستان، نگین کاخ‌های تهران

  کاخ گلستان یکی از آثاری است که هفته گذشته در سی و هفتمین اجلاس یونسکو به ثبت جهانی رسید. این کاخ با تمام زیبایی‌های وصف‌ناپذیرش شاهد حکمرانی سلاطینی بوده که در کمال خودخواهی و با نگاهی از سر کوته‌فکری به مردمی نجیب و صبور حکم رانده‌اند.

 • گفت وگو با سرپرست و خواننده گروه موسیقی خورشید

  صدا و سیما مردم را با آواز ایرانی آشتی دهد

  مجید درخشانی یکی از بزرگ‌ترین نوازندگان و آهنگسازان موسیقی ایرانی است که سال 1384 پس از سال‌ها دوری از وطن دوباره به ایران بازگشت و فعالیت هنری خود را در داخل کشور ادامه داد.

 • سردشت نفس نمی کشد

  26 سال پیوند دیرینه با خردل، زخم و تاول!

  نام شهرستان مرزی سردشت با شیمیایی پیوندی دیرینه دارد، شاید خیلی ها سردشت را با بازارچه های مرزی یا انگور سیاهش بشناسند اما بعید است کسی بمباران شیمیایی را بشنود و از سردشت یادی نکند 26 سال است سردشت با گاز خردل، تاول و زخم گره خورده است.

 • سال آینده برگزار می شود

  نخستین دوره جایزه جهانی ادبی استاد شهریار؛ شهریور ۹۳

  نظام‌نامه جایزه جهانی یونسکوی استاد شهریار از سوی کمیسیون یونسکوی سازمان ملل تصویب شد؛ بر این اساس نخستین دوره جایزه جهانی ادبی استاد شهریار شهریورماه سال ۹۳ در تهران برگزار خواهد شد.

 • معاون فرهنگی وزیر ارشاد:

  مدرک و نشان هنری ارزش استخدامی دارد

  معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به اینکه درجه‌های هنری ارتباطی به مدرک تحصیلی افراد ندارد، گفت: 180 هزار تومان به افراد مشمول طرح تکریم و 120 هزار تومان به مستمری‌بگیران هنرمند اعطا می‌شود.