• شبکه استانی خوزستان در حادثه تروریستی چه کرد؟

  حادثه تروریستی در محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز یک بار دیگر همه مردم کشورمان را ناراحت کرد و با انتشار اولین تصاویر مردم در صفحه‌های اجتماعی شان ضمن محکومیت این حمله با بازماندگان حادثه اظهار همدردی کردند. بدون شک نقش رسانه بخصوص در زمان حملات تروریستی و نحوه اطلاع‌رسانی از این حادثه بسیار با اهمیت است چرا که بسیاری از مردم نگران افراد حاضر در محل حادثه هستند و تروریست‌ها به‌دنبال ایجاد رعب و وحشت در میان مردم.

 • تخریب رسانه ملی یا سیاه‌نمایی آیین‌های مردمی

  عظمت عاشورا و جایگاه والای ماه محرم به‌گونه‌ای است که امام راحل(ره)، زنده ماندن اسلام را به بزرگداشت و احیای دو ماه محرم و صفر نسبت داده و بسیاری از علما و صاحب‌نظران شکل‌گیری و اقتدار انقلاب اسلامی ایران را پرتویی از نهضت عاشورا دانسته‌اند.

 • رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  حرکت حسین بن علی(ع) حرکت در مسیر اوج بندگی است

  «اینکه حسین پس ‌از این که همه عزیزانش را در خون می‌بیند و جز دشمن کینه‌توز و غارتگر در برابرش نمی‌بیند فریاد می‌زند که: «هل من ناصر ینصرنی؟»، «مگر نمی‌داند که کسی نیست که او را یاری کند و انتقام گیرد؟» این سؤال از تاریخ فردای بشری و این پرسش، از آینده و از همه ماست.»

 • خاطره بازی با سریال «بازم مدرسه‌ام دیر شد» در گفت‌وگو با عنایت شفیعی و آرزو شهابی

  کاش هنوز مدرسه‌اش دیر می‌شد!

  بچه‌‌های امروزی که مدرسه‌شان دیر نمی‌شود،معمولا سر ساعتی مشخص سرویس می‌آید، در خانه سوارشان می‌کند و می‌بردشان مدرسه، کوله‌هایشان هم پر از خوراکی است و طبیعتا نگران صبحانه و گرسنه ماندن هم نیستند.اگر تغذیه همراهشان نباشد، بوفه مدرسه هست و می‌توانند خوراکی بخرند.

 • حجت الاسلام و المسلمین علی سرلک به جام‌جم آنلاین گفت:

  دسیسه‌های انگلیسی در فضای مجازی

  سخنران و کارشناس علوم دینی- قرآنی درباره انتشار پوستری که در فضای مجازی دست به دست می‌شد، گفت: یکی از ترفندها همان چیزی است که این پوستر در فضای مجازی مدعی شده که به نظر من درست است. یک جریانی است، جریان بهایی‌ها که محمدعلی باب بزرگ‌تر آنهاست و برای به‌حاشیه بردن جریان امامت و ولایت، تحت دسیسه‌های انگلیسی شکل گرفتند.

 • مدرس حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد

  جوانان دین گریز نشده‌اند

  مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به ابعاد مختلف واقعه عاشورا گفت: از هر منظری که به عاشورا دقت کنیم، درسی برای زندگی و تعالی روح مان خواهیم یافت. بنابراین هرچه واکنش‌ها به عزاداری سالار شهیدان بیشتر باشد؛ به معنی است که اثرگذاری سیره زندگی حسین(ع) پررنگ‌تر بوده است.

 • منافقین چگونه با لشکر اکانت های جعلی به جنگ مجازی با جمهوری اسلامی آمده اند؟

  براندازهای پلاستیکی

  همین چند ماه پیش بود که در همین صفحه گزارشی با تیتر «فیک‌های رئیس جمهورساز» نوشتیم و از نقش اکانت‌های جعلی شبکه اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حرف زدیم. آن زمان خیلی‌ها باورشان نمی‌شد این حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشند و تا این حد موثر واقع شوند. تا این‌که شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی به نقش اکانت‌های جعلی در ایجاد تحرکات براندازانه در فضای شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

 • اراده خداوند راز ماندگاری حسین (ع) و عاشوراست

  مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: اداره خداوند اولین و مهم‌ترین عامل ماندگاری این موضوع است، خداوند می‌خواهد امام حسین (ع) زنده بماند، در طول تاریخ تا به امروز تعدادی از دشمنان خدا می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند اما این قدرت را کافران و مشرکان نخواهند داشت.