• گفت و گوی جام جم آنلاین با استاد علی موسوی گرمارودی، چهره ماندگار و مترجم «نهج البلاغه»

  غدیر و بیداری دوباره تاریخ

  علی موسوی گرمارودی از چهره های ماندگار ادبیات و فرهنگ کشورمان است، مردی که علاوه بر سرودن و انتشار چندین مجموعه شعر توفیق ترجمه آثار ارزشمند دینی از کلام الله مجید گرفته تا صحیفه سجادیه و نهج البلاغه را در کارنامه دارد که ترجمه او از کلام امیرمومنان علی (ع) امسال به زیور طبع آراسته شد.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  بیانیه خانواده شهدای منا درباره سوء استفاده انتخاباتی و سیاسی

  هر گونه سخنرانی، مصاحبه ، صدور بیانیه و فعالیت اجتماعی یا سیاسی که با نام ویا با استفاده از عنوان کلی شهدای منا و مکه انجام شود، صرفاً اقدامات فردی و یا مستقل بوده و ارتباطی به نظرات و مواضع اکثریت خانواده های این شهدا ندارد .

 • کریم اکبری مبارکه:

  سینمای قرآنی فیلمساز تاجرپیشه نمی‌خواهد

  یک بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه محتوا و سناریو، نقش اساسی را در آثار قرآنی برعهده دارد، گفت: مهمترین ویژگی فیلمسازان قرآنی، داشتن ایمان به قرآن است و از این رو خصلت تاجرپیشگی با این حیطه همخوانی ندارد.

 • مهدی فقیه، در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین از خانواده، زندگی در فرانسه و شیراز می‌گوید

  هنر اصیل نسبتی با ولنگاری ندارد / نانجیب‌ها بازیگران ایران را گول می‌زنند

  مهدی فقیه را با نقش‌هایی دوست داشتنی و خاص در سینما و تلویزیون و آثاری ماندگار همچون مریم مقدس، شوق پرواز، لیلی با من است، سفر به چذابه، هور در‌ آتش و ... می‌شناسیم، شاید کمتر کسی بداند که این بازیگر خوش برخورد و خوش چهره شیرازی،‌تحصیل کرده تئاتر در فرانسه است و سال‌ها در خارج از ایران زندگی و کار کرده است، با فقیه درباره زندگی، خانواده و مسائل روز سینما و تلویزیون ایران گفت‌وگویی انجام داده ایم.

 • معاون مجمع جهانی اهل بیت در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

  داعش، برای ما یک فرصت فرهنگی است

  معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام بروز و فعالیت گروه‌های تروریستی و افراطی مانند داعش و بوکوحرام را یک فرصت فرهنگی برای ایران دانست و گفت: دشمن می‌خواست یک تهدیدی را بر ضد ما ایجاد کند اما این تهدید به یک فرصت تبدیل شد تا معارف و اهداف اصیل انقلاب اسلامی و پیام مهرورزی اسلام توسط ایران منتشر و ترویج شود.