• اختصاصی جام جم آنلاین / همه چیز درباره پرتره ای آشنا از رهبر معظم انقلاب

  این نقاشی را چه کسی و کجا کشیده است؟

  احتمالا همه ما این پرتره را بارها در فضاهای مختلف دیده ایم، تصویری از رهبر انقلاب که این روزها اصل این نقاشی در دیوار گالری فردا به نمایش درآمده است، شاید برای شما هم جالب باشد بدانید این پرتره در چه زمانی و توسط چه کسی از روی سیمای حضرت آیت الله خامنه ای کشیده شده است.

 • گزارش جام جم آنلاین از کمپین 13 آبان

  2500 متر آمریکاستیزی هنرمندانه

  این روزها که مصادف است با یوم الله 13 آبان احتمالا شما هم در سطح شهر و بزرگراه ها و خیابان ها تصاویر گرافیکی ویژه ای که اکران شده را دیده اید و شاید برایتان سوال باشد که داستان این کارهای هنری و تصویرسازی ها چیست؟

 • اختصاصی جام جم آنلاین / گزارش تصویری

  معرفی بهترین عکس های طبیعت سال 2016

  موزه تاریخ طبیعی لندن از بیش از 5 دهه پیش کنکور عکاس سال طبیعت را برگزار کرده و هر سال از بهترین عکس های طبیعت که توسط عکاسان حرفه ای و آماتور سراسر جهان تهیه شده و یک هیات داوری بین المللی آنها را بر می گزیند، تقدیر می کند. جایزه بزرگ سال جاری این مسابقه معتبر عکاسی به تیم لامان عکاس آمریکایی تعلق گرفت.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با کامبیز درمبخش، کارتونیست و هنرمند طنزپرداز

  بدون تغییر شغل،‌ آتیش زدم به مالم!

  ساعت 5 بعدازظهر جمعه سی ام مهرماه، کامبیز درمبخش در گالری آریانای تهران آتیش می زند به مالش! قرار است او برای نخستین بار بیش از 500 کار هنری اش را در قالب یک نمایشگاه با عنوان « آتیش زدم به مالم!» به حراج بگذارد، حراجی که واقعا حراج است و به گفته او قصدش این است که علاقه مندان به هنر با بضاعت مالی کم هم بتوانند از در خانه و محل کارشان از آثار او به یادگار داشته باشند.

 • اختصاصی جام جم آنلاین با اساتید گرافیک کشور؛

  تلویزیون منهای گرافیگ مساوی با رادیو

  اکثر قریب به اتفاق کارشناسان رسانه و فعالان بخش خبر معتقدند اخبار و گزارش رویدادها به دلیل قاطعیت و جدیت ذاتی آن به نوعی خشک و سنگین هستند. از طرفی هم می دانند که حوصله مخاطب برای تعقیب اخبار روز در هر بخش خبری کمتر از 10 دقیقه است.

 • سعید صادقی و امیرعلی جوادیان تجلیل شدند

  بزرگداشت دو عکاس باسابقه‌ جنگ

  پنجاه‌و‌هشتمین نشست پژوهشی هنر، با موضوع عکاسی جنگ و بزرگداشت دو تن از عکاسان باسابقه‌ این عرصه، سعید صادقی و امیرعلی جوادیان، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در محل نگارخانه‌ی برگ برگزار شد.

 • محمد احصایی: گفتم کار من نیست اما باز هم چکش زدند

  کلاهبرداری با فروش تابلوی قلابی استاد نقاشی‌خط ایران

  نام محمد احصایی نه تنها در ایران که در بازار جهانی هنر اعتباری ویژه دارد، هنرمند نقاشی‌خط کشورمان که بزرگترین حراجی های بین المللی آثار او را به مطرح ترین کلکسیونرداران جهان فروخته است، حالا در کشور خودمان تابلویی تقلبی از او چکش خورده و صدای این هنرمند را درآورده است.

 • خالق آثار نقاشی دفاع مقدس در رادیو فرهنگ

  حبیب‌الله صادقی، نقاش و گرافیست و خالق آثاری در حوزه دفاع مقدس یکشنبه 4 مهر میهمان « برنامه وقتی خیال در می زند » در رادیو فرهنگ خواهد بود تا درباره تاثیر خیال در آثارش صحبت کند.