• رجال الغیب

  کتاب «رجال الغیب» نوشته ویلیام چیتیک درباره فلسفه و اندیشه‌های سنت‌گرایی با ترجمه سیدامیرحسین اصغری منتشر شد. این کتاب البته علاوه بر نوشتار چیتیک، پاسخ نصر به او را نیز در بر دارد. همچنین مترجم مقدمه‌ای مفصل را با عنوان «علم و فناوری مدرن از منظر مکتب سنت‌گرایان، با تأکید بر فلسفه سیدحسین نصر» بر کتاب افزوده است.

 • بدعت‌های تازه در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

  بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان آخرین نمایشگاه در دولت‌های نهم و دهم در حالی در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) به روزهای میانی خود نزدیک می‌شود که شاهد برخی بدعت‌ها در شکل و محتوای برگزاری آن هستیم؛ بدعت‌ها و رویدادهایی که هم می‌توان با نگاه مثبت به آنها نگریست و هم رویه منفی آنها تا حدی نمایان است.

 • در چهارمین فرهنگسرای کتاب برگزار می شود:

  رونمایی تمبر فعالیت های مدیریت شهری در حوزه کتاب و کتابخوانی

  تمبر فعالیت‌های شهرداری تهران در زمینه کتاب و کتابخوانی، همزمان با برپایی چهارمین فرهنگسرای کتاب در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

 • بن کتاب به دانشجویان نرسید

  با هیچ معادله منطقی سازگار نیست که امسال بن‌های کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب به دست بسیاری از شهروندان برسد، اما هیچ‌کدام از جمعیت چهار‌میلیون و 400 هزار نفری دانشجویان ـ به عنوان یکی از فرهنگی‌ترین اقشار جامعه- سهمی از بن‌های خرید کتاب نداشته باشند.

 • عباس پژمان و بوف کور

  انتشارات نگاه، اواخر سال‌گذشته کتاب «من و بوف کور» را با بهای 5000 تومان روانه بازار کتاب کرده است. نویسنده این کتاب، مترجم و نویسنده نام‌آشنای روزگارمان عباس پژمان است که در این کتاب 144صفحه‌ای به تحلیل و بررسی رمان «بوف کور» صادق هدایت پرداخته است.

 • نگاهی به رمان «اسماعیل»

  راهدار ادبیات متعهد

  در یک شب مهتابی، حدود 20 سال پیش بود که حادثه دیدار با او اتفاق افتاد. در آن شب به یاد ماندنی یکی از دوستانم دستم را گرفته و آورده بود به مسجدی که عده‌ای، شب‌های دوشنبه در بام آن روی زیلویی می‌نشستند و قصه و داستان تلاوت می‌کردند. اولین‌بار بود که تقدس قصه را حس می‌کردم. آن شب نگاه مهربانش این جرات را به من هم داد تا قصه‌ام را بخوانم.

 • مانور فرهنگی نامزدهای انتخابات در ‌نمایشگاه کتاب

  تعطیلات پایانی هفته، همیشه فرصت خوبی برای بازدید مردم از نمایشگاه کتاب تهران بوده است و معمولا پنجشنبه و جمعه‌ای که مصادف با برپایی نمایشگاه است، شلوغ ترین روزهای نمایشگاه محسوب می‌شود، امسال اما این روزها را باید سیاسی‌ترین روزهای این رویداد بزرگ فرهنگی هم لقب داد، از حضور و مانور فرهنگی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بگیریم تا عرضه کتاب‌های مرتبط با انتخابات و حضور وزیر خارجه کشورمان که برای رونمایی از چند اثر در حوزه سیاست خارجه به مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آمده بود.

 • در مراسم رونمایی از آثار امام رضا(ع) مطرح شد

  راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی رضوی

  معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در سال گذشته یک هزار و ۳۰ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع) منتشر شد.