• 0

عصر آينده متعلق به دانايان است

شنبه 23 شهریور 1381 ساعت 14:42
جامعه اطلاعاتی ، جامعه ای است که مبتنی بر دانایی باشد و در این زمینه کشوری موفق است که دانایی بیشتری داشته باشد.به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدپور، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سمینار یکروزه «کارآفرینی » در دانشگاه صنعتی شریف گفت : برای توسعه ، الگوهای استاندارد مختلفی در سطح جهانی وجود دارد و اقتصادی توسعه یافته است که قدرت معرفی شرکت هایی را در کلاس بین الملل جهانی داشته است .
وی افزود: شرکتها در دنیای امروز به عنوان موتور اصلی محرک اقتصاد نقش بسزایی دارند و اگر خروجی هر اقتصادی ، قدرت معرفی شرکتهای کلاس برتر جهانی را داشته باشد، یک اقتصاد پویا دارد. احمدپور در ادامه با بیان این که کارآفرینی ازجمله مفاهیمی است که علاوه بر تزریق دانش ، مهارت در آن نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: امروزه الگوهای کسب و کار در جامعه اطلاعاتی با الگوهای کسب و کار در جامعه صنعتی تفاوت پیدا کرده و جامعه اطلاعاتی الگوهای کسب و کار را تغییر داده است . وی در ادامه با اشاره به این که برای انجام هر کاری ، نیازمند افزایش دانایی و توانایی های خود هستیم ، افزود: باید توجه داشت که دانایی و دانش متکی بر افراد است و نخستین نکته ای که شرکتهای بزرگ به آن توجه می کنند، این است که برنامه توسعه کارکنانشان را عوض کنند. عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ادامه اظهار کرد: دانایی ، مسیری است که به دانش تبدیل می شود و جامعه آینده متعلق به افرادی است که بتوانند توانایی و دانایی بیشتری را به وجود آورند. امروزه شرکتها می خواهند سهم خود را از جامعه اطلاعاتی بگیرند. احمدپور در ادامه با بیان این که باید مشخص شود که سهم مطالبه ما از این بازارهای جدید اطلاعاتی چقدر است ، افزود: اگر مردم ما نتوانند سهم خود را در بازارهای جهانی مشخص کنند، همواره ضرر خواهند کرد. وی همچنین در ادامه افزود: امروزه ما در جامعه اطلاعاتی باید 4قابلیت آشنایی با تکنولوژی ()IT، آشنایی با زبان انگلیسی ، توانایی خرید و فروش و آشنایی با مدیریت و امور مالی را در خود به وجود آوریم . وی در ادامه افزود: فلسفه وجودی شرکتها و سازمانها با جهانی شدن به خطر افتاده است و آنها مجبور هستند که افق برنامه ریزی خود را تغییر دهند و از برنامه ریزی های کوتاه مدت به سمت برنامه ریزی های بلندمدت حرکت کنند. این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: بیشتر افرادی که در کشور ایران از لحاظ تجاری موفق هستند، اگر به کشورهای بزرگ صنعتی مانند امریکا بروند، در طول چند ماه نخست ورشکست می شوند؛ زیرا فضای ایران یک محیط رقابتی نیست . وی در پایان گفت : یک کشور موفق از اقتصاد موفق برخوردار است و اقتصاد موفق در گرو ایجاد شرکتهای موفق در سطح بین المللی است .
به اشتراک گذاری
کد خبر : 668208371395239012
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: