• 0 0
  • 0

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد؛

خسارت سیل به بیش از 169 هزار واحد مسکونی

چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 18:00
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 169 هزار و 377 واحد مسکونی در 21 استان کشور در حادثه سیل آسیب دیدند.

به گزارش جام جم آنلاین، بهنام سعیدی در گفتگو با‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فارس درباره آخرین اقدامات در مناطق سیل زده و آسیب‌دیده از سیل، گفت: حسب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی به مناطق سیل‌زده و فرماندهی یکپارچه در این مناطق، وزیر کشور ریاست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده را برعهده گرفت و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز جانشین قرارگاه شد.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: ۷ کمیته تخصصی در ساختار قرارگاه شامل تخصیص منابع، بازسازی، اجتماعی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، حمایت از اشتغال، فناوری اطلاعات و نظارت و بازرسی تشکیل شد و هر یک از معاونان وزارت کشور به عنوان مسئول این کمیته‌ها فعالیت خود را آغاز کردند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جلسه قرارگاه به‌طور منظم برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود و به اولویت بحث‌های مسکن، تأمین لوازم خانگی و دیگر موارد می‌پردازد و اقدامات توسط قرارگاه به صورت مستمر پیگیری می‌شود.

سعیدی گفت: ستادهای متناظر نیز در استان‌های مختلف تشکیل شده است که پیگیری لازم را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بخش مسکن ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی در ۲۱ استان کشور برآورد خسارت شدند که از این تعدا،د واحدهای احداثی شهری ۱۱ هزار و ۸۴۶ و واحدهای احداثی روستایی ۵۶ هزار و ۴۹۶ واحد بوده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ واحدهای تعمیری شهری و روستایی در مجموع ۱۰۱ هزار و ۶۲ واحد برآورد شده است.

سعیدی گفت: ‌انجام عملیات پاکسازی در مناطق شهری و روستایی توسط ارتش، سپاه، شهرداری تهران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است و آواربرداری در گلستان، لرستان و خوزستان آغاز شده است.

وی گفت: اقدامات خوبی نیز در خصوص تأمین سیمان و فولاد در مناطق سیل‌زده انجام شده و در حال حاضر در یک وضعیت تثبیت‌شده‌ای در خصوص مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده قرار داریم.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3733732196225201581
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: