• 0 1
  • 0

ویژه برنامه‌های راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن 1396 اعلام شد

رئیس جمهور، سخنران رسمی مراسم 22 بهمن

چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 17:10
راهپیمایی سراسری یوم الله 22 بهمن در بیش از هزار شهر و شهرستان و 4 هزار روستای کشور با حضور 6 هزار خبرنگار، تصویر بردار و گزارشگر داخلی و خارجی برگزار می شود.

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برنامه های راهپیمایی سراسری یوم الله 22 بهمن صبح امروز- چهارشنبه 18 بهمن- در نشست خبری توسط قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام شد.

راهپیمایی 22 بهمن امسال از اهمیت بسیاری برخوردار است

نصرت الله لطفی در ابتدای این نشست با اشاره به مقطع حساس کنونی در کشور اظهار داشت: راهپیمایی یوم الله 22 بهمن امسال از اهمیت زیادی برخوردار است و ملت فهیم ایران با اتحاد و همدلی با حضور در راهپیمایی 22 بهمن برگ زرین دیگری بر اوراق سراسر عزت و افتخار میهن اسلامی اضافه خواهند کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به برگزاری مراسم میهمانی لاله ها در روز پنجشنبه 19 بهمن گفت: این مراسم به عنوان قدردانی و تجلیل از مقام شامخ شهدا که عزت امروز کشور مدیون آنهاست، در 18 هزار گلزار شهدا در سراسر کشور برگزار می شود. این مراسم در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) و همزمان در گلزار شهدای پاوه به عنوان نماد شهدای اهل تسنن و گلزار شهدای آشوری در اسلام شهر به عنوان نماد شهدای اقلیت های دینی به صورت ویژه و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می گردد.

بانگ رسای تکبیر فاطمی شامگاه 21 بهمن در سراسر کشور طنین انداز می شود

لطفی در خصوص برنامه های بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شامگاه شنبه 21 بهمن به یاد سال های پیروزی انقلاب در سال 57، بانگ رسای تکبیر فاطمی در هر کوی و برزن توسط مردم طنین انداز خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان گوهربار امام راحل که فرمودند «حفظ نظام از اوجب واجبات است»، تاکید کرد: نظام متکی به مردم شکست ناپذیر است و یکی از جلوه ها و مصادیق مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی، راهپیمایی ها و مراسمی است که با حضور پرشکوه مردم در طول سال به ویژه در 22 بهمن برگزار می شود.

راهپیمایی 22 بهمن در هزار شهر و شهرستان و 4 هزار روستای کشور برگزار می شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این که اکنون و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دستاوردهای انقلاب به ثمر رسیده و شاهد بالندگی نظام هستیم، تصریح کرد: این نظام مقدس منجر به فروپاشی استکبار در جهان خواهد شد و از این رو مستکبرین جهانی احساس خطر می کنند و در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی ایران هستند.

وی در ادامه با تشریح برنامه های یوم الله 22 بهمن امسال در تهران و سراسر کشور گفت: راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن، در یک هزار شهر و شهرستان و 4 هزار روستا برگزار می شود.

لطفی ضمن اعلام مسیرهای 10 گانه راهپیمایی 22 بهمن در تهران افزود: مردم تهران ساعت 9 صبح حرکت خود را از مسیرهای 10 گانه به سمت میدان آزادی آغاز می کنند و شروع مراسم رسمی در میدان آزادی ساعت 10 صبح خواهد بود.

وی اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در سراسر کشور، امسال نیز باشکوه‌تر و پرشورتر از سال‌های قبل، با حضوری انقلابی در راهپیمایی 22 بهمن ، پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم به‌ویژه به آمریکای مستکبر خواهند داد.

نصرت الله لطفی با اشاره به حوادث اخیر اضافه کرد: 22 بهمن امسال در حالی ملت بزرگ ایران ، سی و نهمین سالگرد انقلاب خود را جشن خواهند گرفت که در چند ماه گذشته، شاهد نابودی حکومت خودخوانده وجنایتکارانه تکفیری های داعشی در عراق و سوریه بوده و دیگر بار یاد و خاطره همه سربازان جبهه بیداری اسلامی ، بویژه شهدای مظلوم حرم را گرامی می دارد. 22 بهمن امسال ، مردم ایران با افتخار جشن سالگرد انقلاب خود را پاس خواهند داشت در حالی که همین ملت در ماه گذشته با هوشیاری و بیداری ، یکی دیگر از فتنه های آمریکایی – صهیونیستی را در سراسر کشور خنثی کردند.

لطفی با اشاره به اینکه 22بهمن امسال، روز بزرگ فریاد استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و مردمی‌ترین و بزرگ‌ترین جشن ملت ایران است خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری ، علما و مراجع عظام و روسای محترم قوای سه گانه تاکید کرده‌اند ، حفظ وحدت ، بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی ملت ایران است.

وی یوم الله 22 بهمن را روز تجلیل از مجاهدت‌های امام راحل ، فجرآفرینان و ایثارگران و تجدید میثاق با امام، شهیدان و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: 22 بهمن امسال ، فرصت استثنایی فریاد عزت و اقتدار ایران اسلامی است. عزت و اقتداری که حاصل ایستادگی ملت بزرگ و ایثار و فداکاری آحاد ملت به خصوص خاندان معظم شهدا و به‌ویژه شهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، علم و فناوری ، مدافعان حرم و همچنین حاصل پیشرفت‌های شگرف در عرصه‌های علم و فناوری و رشد پرفروغ در عرصه‌های مختلف علمی است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: 22 بهمن امسال، مردم ایران از هر قومیت و نژاد و سلایق سیاسی،همه با پرچم خوشرنگ جمهوری اسلامی ایران یک صدا «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را فریاد خواهند زد و در تمامی استانهای کشور و با تدبیر ستادهای استانی ، برنامه های ویژه ، متنوع و نوآوری در مسیرهای راهپیمایی پیش‌بینی شده که با حضور مردم عزیز ، به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه سخنرانان مراسم در سراسر کشور از همه سلائق، جناح ها و گرایش ها انتخاب شده اند، گفت: امسال نیز برای تمام مراکز استان های کشور و شهرهای بزرگ، سخنران ملی پیش بینی شده و از تهران اعزام شده و سخنران رسمی مراسم 22 بهمن خواهند بود.

برپایی هزار و 400 غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی در مسیرهای 10 گانه تهران

لطفی اظهار داشت: در تهران و مسیرهای ده گانه و به ویژه در مسیر میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی و از میادین صادقیه و فتح و سه راه فرودگاه تا میدان آزادی ، بیش از هزار و 400 غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهادها برای بازدید مردم عزیز پیش بینی شده و بیش از 2 هزار غرفه در مسیر‌های راهپیمایی حدود هزار نقطه در سراسر کشور در نظر گرفته شده است. همچنین ایجاد غرفه های ویژه محصولات تولیدی- صنعتی شرکتهای ایرانی ،جلوه ای از خودکفایی و توانایی ایرانیان و بخشی از تجلی حماسه اقتصاد مقاومتی ایران سربلند است.

وی افزود: امسال ، بیش از 6 هزار خبرنگار، عکاس و فیلمبردار مراسم 22 بهمن در سراسر کشور را پوشش خبری می دهند که در تهران 250 خبرنگار خارجی و 2 هزار 800 خبرنگار ، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی حضور دارند. بیش از 3 هزار خبرنگار،عکاس و تصویربردار در سایر استانهای کشور برای پوشش مراسم حضور خواهند داشت. همچنین تمامی شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله 350 گروه خبری و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه های استانی کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم 22 بهمن را به صورت مستقیم و تولیدی پوشش خبری ـ تصویری خواهند داد.

لطفی در ادامه از حضور بسیاری از شبکه های رادیویی و تلویزیونی کشورهای دیگر در ایران خبر داد و افزود شبکه های خارجی از جمله شبکه های تلویزیونی او-آر-اف انگلستان– المیادین - المنار- الجزیره –العراقیه - راشا تودی – آر تی ال و زد دی اف آلمان – خبرگزاری ای اف ای اسپانیا و سی سی تی وی و شین هوا چین –خبرگزاری های فوجی وکیودو و روزنامه های آساهی و یومیوری ژاپن- خبرگزاری بلومبرگ و ای پی و شبکه تلویزیونی ای پی تی ان آمریکا و خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز آمادگی پخش گزارشات خبری را داشته اند و با استقرار در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی خبر رسانی خواهند کرد .

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص مراسم ویژه 22 بهمن ؛ میدان آزادی تهران گفت: مراسم رسمی یوم‌الله 22 بهمن در میدان آزادی تهران ، رأس ساعت 10 صبح ، با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط یکی از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و مردم فهیم و همیشه در صحنه و مسئولین لشکری و کشوری، سفرا، کارداران و وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقیم و میهمانان خارجی به ویژه جوانان کشورهای بیداری اسلامی و تعدادی از علما و شخصیتهای فرهیخته ، فرهنگی ، سیاسی کشورهای اسلامی در تهران آغاز می شود. این مراسم با پرواز بادکنک‌ها از برج آزادی و انجام جلوه های ویژه و برنامه های مختلفی از جمله سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی ، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران،اجرای سرود توسط گروه سرود 1357 هزار نفری جوانان دانش آموز و گروه تواشیح و مداحی حماسی یکی از مداحان و قرائت قطعنامه سراسری یوم الله 22 بهمن همراه خواهد بود.

نصرت اله لطفی افزود: حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، سخنران رسمی مراسم 22 بهمن امسال در تهران هستند. همچنین در پایان مراسم ، نماز جماعت ظهر در چادرهای نماز هلال احمر ، تمامی نمازخانه های ادارات ، مدارس و مساجد مسیرها اقامه خواهد شد و گلباران مردم توسط بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران پایان بخش برنامه ها خواهد بود.

بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده

نصرت الله لطفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که برنامه های جشن 40 سالگی انقلاب، از فجر 96 آغاز می شود گفت: سال آینده چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و بهار آزادی را برگزار می کنیم و برنامه های این مراسم محدود به دهه فجر نیست بلکه از دهه فجر 96 آغاز می شود و در طول سال 97 ادامه دارد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود:کارنامه عملی و دستاوردهای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته باید برای جامعه تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه 40 سالگی سن بلوغ و پختگی است اظهار داشت:انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی در همه بخش ها داشته و با توجه به اینکه 85 درصد جمعیت کشور، دوران قبل از انقلاب را به یاد ندارند، این دستاوردها و پیشرفت ها باید برای آنان تشریح شود.

ارائه کارنامه نظام و پاسخ به شبهات، برنامه های اصلی 40 سالگی انقلاب/ به جوانان کشور مباهات و افتخار می کنیم

لطفی در پاسخ به سئوال خبرنگار رادیو جوان در خصوص ملزومات ایجاد نشاط و امید در میان جوانان و برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در این خصوص اظهار داشت: امروز جوانان کشور، هدف اصلی قرار گرفته اند و دشمن در صدد است این قشر عزیر، فهیم و هوشیار را با سیاه نمایی و القائات نادرست ناامید کند و به همین دلیل وظیفه ما مضاعف است. ما به جوانان ایران افتخار و مباهات می کنیم و باید این قشر را با برنامه های جذاب و اثربخش و با زبان هنر نسبت به دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی و اهداف و آینده آن آگاه سازیم و با حقایق آشنا کنیم.

وی ادامه داد: در دوران طاغوت درکشوری به سر می بردیم که در همه بخش ها وابسته بود و 40 هزار مستشار آمریکایی در ارتش ایران وجود داشت و استقلال و آزادی وجود نداشت. امروز این کشور به صورت مستقل و با دموکراسی دینی اداره می شود و تمام مسئولین کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند. این واقعیات را باید به جوانان منتقل کرد.

لطفی اضافه کرد: کشوری که در دوران مقدس قادر به ساخت سیم خادار نبود، امروز به لحاظ موشکی و نظامی به پیشرفت های عطیمی رسیده و همه این پیشرفت ها در حوزه های مختلف به دست همین جوانان غیور کشور به دست آمده و تجهیزاتی در کشور تولید می شود که در کشورای آمریکا و روسیه نیز وجود ندارد. جوانان ما به لحاظ علمی و معنوای رشد چشمگیری داشته اند و شهید حججی و شهدای هسته ای مصادیق آن هستند. رسالت اصلی ما در 40 سالگی انقلاب، انتقال همین دستاوردها و توانمندی ها به نسل جوان است و در سال آینده در بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب، ارائه کارنامه نظام و پاسخ به شبهات چزو برنامه های اصلی خوهد بود.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3173563162828000174
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: