• 0 23
  • 0

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

هدف آمریکا؛ ایجاد خلل در اراده ملت ایران است

شنبه 9 دی 1396 ساعت 11:26
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا چون اهل تقوا و پایدار به رسول خدا را نمی‌شناسد، عزم در ایجاد خلل در اراده ملت ما دارد.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، ­آیت الله محسن اراکی در این مراسم که در مصلی امام خمینی تهران برگزار شد، افزود: می‌خواهند نور خدا را با نهادشان خاموش کنند لیکن اراده خدا بر این تعلق گرفته است که نور خدا تمام کند و سرانجام نور الهی موجب می‌شود که جبهه ایمان پیروز شود.
وی گفت: ما همچنان در جبهه امیرالمؤمنین علی (ع) ایستاده ایم، امروز دیگر روزی نیست که علی تنها بماند، اگر در صفین اگر در جریان دوران امام حسن مجتبی (ع)، اگر در کربلای حسین، حسین ما تنها ماند، اگر حسن سردار تنها شد، اگر علی ابن ابیطالب (ع) فریاد عین عمار سر داد، اگر احساس تنهایی کرد امروز ما در این جمع علویان در این جمع حسینیان، در این جمع ایرانیانی که چهل سال است در همه عرصه‌ها با خون، با جهاد، با فداکاری، با ایثار، با تقدیم بهترین‌ها در قربانگاه عشق الهی اثبات کرده اند این ملت ملتی است که در خط علی در یاری علی ابن ابیطالب در یاری خط رسول الله (ص) آنچنان پایدار و ثابت قدم خواهد ماند تا ابولهبان، ابوسفیان‌های زمان را نابود کند و تا نابود نکند، دست از مبارزه و جهاد و قیام و ایستادگی برنخواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما فرزندان کربلاییم، ما فرزندان مقاومتیم، ما فرزندان ایثاریم، ما ملتی هستیم که چهل سال ایثار کرده و امروز همچنان در این راه ایستادگی می‌کنیم؛ دشمن بداند که توطئه‌های او، فریبکاری‌های او و فتنه انگیزی‌های او در اراده این ملت خللی به وجود نخواهد آورد.
آیت الله اراکی افزود: ما دست فتنه را خوانده ایم، ما دست توطئه را خوانده ایم، ما تجربه هزار و چند ساله مقاومت در برابر فتنه‌ها داریم، ما تجربه چند هزار و چندصد ساله ایستادگی و پایداری داریم، ما در برابر معاویه ها، در برابر طاغوت ها، در برابر شاه و آمریکا ایستاده ایم و ایستادگی خواهیم کرد و تا امریکا و قدرت‌های بزرگ را از ملتمان و از آسیب رسانی به انقلابمان مأیوس و ناامید نکنیم دست از مبارزه و مقاومت برنخواهیم داشت.

وی گفت: ما فرزندان مقاومتیم، ما فرزندان ایستادگی هستیم، ما هزار و ۴۰۰ سال است در محاصره اقتصادی هستیم، شما تاریخ را بخوانید، ببینید شیعیان علی (ص) در طول تاریخ چگونه مبارزه کردند، چگونه ایستادگی کردند، آمریکا شیعیان علی را نمی‌شناسد، آمریکا مؤمنان به رسول الله را نمی‌شناسد، آمریکا، اهل تقوا را چون نمی‌شناسد عزم در ایجاد خلل در اراده ملت ما دارد، کور خوانده است.

قطعنامه تجمع پرشور نکوداشت حماسه یوم‌الله ماندگار نهم دی

متن کامل قطعنامه تجمع پرشور نکوداشت حماسه یوم‌الله ماندگار نهم دی سال ۱۳۹۶ که از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منتشر شد.

متن «قطعنامه تجمع پرشور نکوداشت حماسه یوم‌الله ماندگار نهم دی سال ۱۳۹۶» به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
یوم‌الله نهم دی روز تجلّی دست قدرت الهی در برابر فتنه عظیم آمریکایی ـ. صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی و خلق حماسه بزررگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز است، روز نمایش اقتدارِ نظام اسلامیِ متّکی به مردم، وحدت لاینفک ملّت حول محور ولایت و نماد ولایتمداری، دیانت، بصیرت، دشمن‌شناسی، وظیفه‌شناسی و عمل به هنگام است که با تدابیر حکیمانه، روشنگری و هدایت‌های عالمانه قافله‌سالار صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امّت اسلامی و حرکت اقیانوس عظیم الهی و به طور کامل خودجوش و تکلیف‌گرایانه با حضور میلیون‌ها ایرانی متدیّن، فهیم و زمان‌شناس، بزرگترین و پیچیده‌ترین فتنه علیه انقلاب اسلامی خنثی و فتنه‌گران منزوی شدند و اینک در ادامه این طریق الهی و در هشتمین سال از خلق این حماسه ماندگار، ما شرکت‌کنندگان در مراسم پرشور نکوداشت یوم‌الله تاریخی نهم دی سال ۱۳۸۸ با فریاد رسا و ندای ملکوتی الله اکبر ـ. خامنه‌ای رهبر اعلام می‌داریم:

۱ـ با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاس نعمت گرانسنگ ولایت مطلقه فقیه، وجود مبارک حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی را در جایگاه نیابت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف یکی از نعمت‌های بی‌بدیل الهی برای ملّت ایران و جهان اسلام و تمامی بشریّت در عصر حاضر دانسته و ضمن تجدید بیعت با امام‌المسلمین، آمادگی تا پای جان خود برای تبعیّت محض و اجرای منویّات واجب‌الاطاعه معظم له را ابراز می‌نماییم.

۲ـ ضمن دعوت همگان بر بصیرت‌افزایی و تأکید بر حفظ اتحاد و یکپارچگی آحاد ملّت متدیّن و زمان‌شناس ایران اسلامی و آمادگی کامل برای مقابله با صلابت در برابر فتنه‌های جدید استکباری ـ. صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی، نسبت به هر نوع مسامحه، غفلت و همراهی خواسته و ناخواسته عناصر داخلی با دشمنان دیرین امّت ولایی ایران و بهانه‌دادن به دست ضد انقلاب عنود، بسترسازی یأس و کاستن از شور و نشاط مردمی، هشدار جدی و قاطع داده و بر هوشیاری بیش از پیش مسئولین ذیربط در برابر فتنه جدید استکبار تأکید می‌نماییم.

۳ـ ضمن تأکید بر ضرورت اهتمام مجدّانه مسؤولان محترم بر حل مشکل معیشتی مردم و مبارزه با تورم روزافزون؛ هرنوع فتنه‌گری به بهانه‌های واهی و عوامفریبانه که خواست ضدانقلاب و همسویی با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم ددمنش اشغالگر قدس شریف است را به شدت محکوم نموده و با حمایت از ارکان و قوام نظام مقدس دینی و رصد هوشمندانه تحرکات مشکوک اخیرِ دشمنان ملت، حضور آگاهانه و پرشورتر از قبل خود در صحنه و دفاع جانانه از آرمان‌های والای امام راحل عظیم‌الشأن و حفظ میراث گرانسنگ آن عزیز سفر کرده را اعلام می‌داریم.

۴ـ بدون تردید فتنه آمریکایی ـ. صهیونیستی سال ۱۳۸۸ یک کودتای بین‌المللی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و طراحی‌شده از سال‌های قبل از آن بود که فقط با سوء استفاده محض از فضای شورانگیزِ انتخاباتی و ایجاد فضای غبارآلود درصدد اجرای طرح شیطانی خود برآمدند. لکن در این رابطه گناه نابخشودنی، جنایت و خیانت سران داخلی فتنه در همسویی با دشمن و وارد کردنِ خسارات جبران‌ناپذیر به کشور و نظام اسلامی بر هیچ فرد منصفی پوشیده نبوده، محاکمه و مجازات قانونی آن‌ها حق مسلّم و از بدیهی‌ترین وظیفه دستگاه قضایی است که در این رابطه کاسبی سیاسی و مردم‌فریبِ عدّه‌ای به بهانه ظاهری پیگیری رفع حصرِ کاملاً قانونی و صرفاً تنبیهی را به منزله انکارِ غیر واقع‌بینانه فتنه استکباری و جرم غیرقابلِ گذشت سران داخلی آن دانسته و شدیداً محکوم می‌کنیم.

۵ـ تمامی متصدیان حکومتی در قوای سه‌گانه را به اهتمام حداکثری بر حفظ وحدت و برای بالندگی بیش از پیشِ نظام مقدس اسلامی و بالا بردن توان مقابله با تحریم‌های ظالمانه و فتنه‌های جدید شیطان بزرگ آمریکا، عملیاتی‌ کردن اقتصاد مقاومتی مورد تأکیدات مکرّر حکیمانه مقام معظم رهبری مد ظله العالی را مصرانه خواهانیم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
نهم دی ماه سال ۱۳۹۶

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3125310083626913668
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: