• 6 0
  • 5

گفتگو با 4 پسر جوان که زنان و دختران را شکار می کردند

سه شنبه 16 شهریور 1395 ساعت 00:01
4 جوان که میانگین سنی آنها از 19 بیشتر نمی شود، از 1500 زن و مرد، پیر و جوان در منطقه پیروزی تهران مبایل قاپی کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا ،این 4 پسر دهه هفتادی هر کس که مقاومت می کرد چاقو و قمه می کشیدند و اقدام به کار تبهکاری خود می کردند. با این متهمان گفتگو تصویری کردیم که می بینید. بازپرس پرونده کیف قاپ های شرق تهران با دستور انتشار بدون پوشش چهره متهمان از مردم خواست تا در صورت قربانی شدن توسط این گروه 4 نفری به پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

گفتگو با سرکرده باند
اسمت چیه و چند سالته؟
حسین، 20 ساله هستم.
سابقه کیفری داری؟
خیر.
به چه جرمی دستگیر شدی؟
زورگیری و قاپ زنی.
با همدستانت چه طور آشنا شدی؟
در قهوه خانه با محراب آشنا شدم.
شغلم داشتی؟
بله، در میوه فروشی کار می کردم.
چه کسی پیشنهاد سرقت ها را داد؟
با هم این تصمیم را گرفتیم.
قبل از اینکه کار خلاف انجام بدهی چقدر درآمد داشتی؟
در ماه 600 هزار تومان.
کدام مناطق سرقت و زورگیری می کردید؟
خیابان نبرد، نیروهوایی و شرق تهران.
محله سکونت تان کجاست؟
من و محراب خزانه زندگی می کنیم و آن دوتای دیگر ورامین سکونت دارند.
چند فقره سرقت کردی؟
1500 فقره .
در روز چند بار سرقت می کردی؟
3 الی4 بار.
هر گوشی را چقدر می فروختی؟
3 تا گوشی را مالخر از ما 500 هزار تومان می خرید.
در ماه چقدر پول دست تان می آمد؟
نمی دانم! حساب نمی کردم. پول ها یک روز هم در جیب مان نمی ماند.
شیوع وشگرد سرقت های خود را توضیح بدهید.
در خیابان ها با موتور گشت می زدیم زمانی که سوژه ای را می دیدیم که دارد با گوشی صحبت می کند گوشی را از او می قاپی دیم.
از چاقو و قمه هم استفاده می کردی؟
بله، اگر کسی مقاومت می کرد چاقو را نشان می دادیم. شاید بترسد ولی به هیچ عنوان با چاقو یا قمه به کسی ضربه نزدیم.
شما تعداد شاکی هایتان زیاد است می خواهی چه کار کنی؟
2 تا از مالخر ها را گرفته اند ولی با این چیزا درست نمی شود جرمم زیاد است. خیلی ناراحت هستم دیگر این کارها را انجام نمی دهم.
گفتگو با دیگر متهم
اسمت چیه و چند سالته؟
جواد،23 ساله هستم.
شما محله سکونت تان ورامین است چه طور با حسین آشنا شدی؟
حسین پسر خاله من است.
چند وقت است که دزدی می کنی؟
من و این یکی دوستم 2 روز است که به همراه حسین و محراب می رویم.
چرا به سمت این کار خلاف رفتی؟
مراسم عقد خواهر بود و من نیاز مالی داشتم.
از پیرزن و دختر هم دزدی کردید؟
اوایل بله، ولی تعدادشان خیلی کم است.
معمولا چه ساعت های سرقت تان را انجام می دادید؟
ساعت 2 ظهر به مدت یکی دو ساعت دزدی می کردیم.
مراسم عقد خواهرت کی بود؟
چند روز قبل بود، من هم بازداشت بودم و نتوانستم به مراسم عقد خواهرم برسم. خیلی اشتباه کردم.
خودتان ازدواج کرده ای؟
بله 2 سالی است که متاهل شدم.
حرف آخر؟
خیر، فقط می خواهم زود تر آزاد شوم.

متهمان چگونه تحت تعقیب قرار گرفتند؟

به گزارش پرونده، 13 اردیبهشت ماه سال جاری یک زن با مراجعه به کلانتری 128 تهران نو به مأمورین گفت که توسط سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت مورد سرقت به شیوه زورگیری قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
این زن پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: ساعت 6 عصر بو که در خیابان سوم نیروی هوایی پیاده روی می کردم که ناگهان دو موتورسیکلت با چهار سرنشین جوان به من حمله کردند و با تهدید چاقو و قمه کیف پول حاوی یک رشته زنجیر طلا، گوشی تلفن همراه و 200 هزار تومان وجه نقد داخل آن کردند.
به گزارش رکنا، با توجه به وقوع شکایت های متعدد مبنی بر انجام سرقت های متعدد زورگیری، کیف قاپی و موبایل قاپی ( سرقت گوشی تلفن همراه ) توسط چهار جوان زورگیر موتورسوار که یکی از آنها نسبت به سه همدست خود قوی هیکل تر و همچنین دارای چهره سبزه بوده است، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی این سرقت ها توسط گروه مشخصی از سارقان صورت می گیرد.
در ادامه اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری این گروه از سارقان که در بسیاری از مناطق شرق و جنوب شرق تهران بویژه در مناطق نیروی هوایی، تهران نو، پیروزی، نبرد، بلوار ابوذر، افسریه، نارمک، تهرانپارس، خیابان دماوند اقدام به انجام صدها فقره سرقت به شیوه موبایل قاپی و کیف قاپی کرده بودند، هماهنگی های لازم با کلانتری های مناطق شرق و جنوب شرق تهران انجام و اجرای طرح های مهار جهت دستگیری اعضای این گروه از سارقان در دستور کار مأموران قرار گرفت .
سرانجام 13 مرداد ماه سال جاری و هنگام اجرای طرح مهار از سوی کلانتری 128 تهران نو، مأموران گشت کلانتری در خیابان نیروی هوایی به سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ و طرح هوندا 125 آبی مشکوک و به آنها دستور ایست می دهند؛ با توجه به عدم اجرای دستور پلیس از سوی موتورسواران و اقدام آنها برای فرار از محل، بلافاصله مأموران به تعقیب آنها پرداخته و همزمان با اعلام خبر تعقیب و گریز گشت پلیس، واحدهای کمکی پلیس نیز به محدوده تعقیب و گریز اعزام و مانع از فرار موتورسواران می شوند .
با وجود مسدود شدن خیابان ها توسط واحدهای گشت پلیس، چهار سرنشین مورتورسیکلت ها ضمن رها کردن موتورسیکلت ها خود اقدام به فرار به صورت پیاده می کنند که سرانجام با شلیک چندین تیرهوایی ماموران، هر چهار نفر آنها را دستگیر و در همان بازرسی اولیه از آنها تعداد دو قبضه قمه و چاقو به دست می آید.
بنابه این گزارش، با انتقال چهار متهم بنام های حسین 20 ساله، مهراب 18 ساله، علی اصغر 18 ساله و جواد 23 ساله به پایگاه ششم پلیس آگاهی، هر چهار متهم بویژه حسین و مهراب به صدها فقره سرقت با شیوه زورگیری، موبایل قاپی و کیف قاپی اعتراف کردند .
حسین ( سرکرده گروه و با چهره ای سبزه ) در بازجویی ها به افسر پرونده گفت که ابتدا با مهراب در یک قهوه خانه در محدوده خیابان فدائیان اسلام آشنا شدند و پس از مدت کوتاهی، سرقت های خود را به صورت دو نفره آغاز می کنند.
وی در ادمه اعترفاف کرد که موضوع سرقت ها را با پسرخاله اش جواد در میان گذاشته و جواد نیز به همراه یکی از دوستانش بنام علی اصغر به گروه حسین و مهراب اضافه می شوند و پس از مدت کوتاهی،از سرقت های تک موتوره با دو سرنشین به سرقت های دو موتور و با چهار سرنشین تبدیل می شوند. با توجه به افزایش تعداد اعضای گروه ، سرقت به شیوه زورگیری نیز به دیگر شیوه های سرقت های آنها ( موبایل قاپی و کیف قاپی ) افزوده می شود.
همزمان با دستگیری متهمان و اعتراف صریح آنها به انجام تعداد زیادی سرقت به شیوه های مختلف موبایل قاپی، زورگیری و کیف قاپی، دهها مالباخته ای که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در مدت بسیار کوتاهی بیش از 200 مالباخته اقدام به شناسایی متهمان بویژه سرکرده گروه کردند.
سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به انجام سرقت های متعدد به شیوه های مختلف و شناسایی تعدادی از شکات و به جهت شناسایی سایر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 4 تهران صادر شده است. لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان پیروزی، خیابان نبرد شمالی، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2533736751800451275
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 5 نظر )

سلام. این قهوه خانه ها هم برای خودش داستانیه ، میپرسه با همدستات كجا اشنا شدی میگه قهوه خونه من نمیدونم فلسفه صدور مجوز برای قهوه خانه ها در كجاست جز اینكه چهارتا بچه جقله مثل اینها میرن و انواع شرارتها رو از هم یاد میگیرن و دود هوا میكنند كه چی اگه قلیان بده اگه ممنوعه خب چرا اجازه میدین كار كنن
تازه این قهوه خونه ها شده محل انواع فساد و قرارهای خلافكار نمیدونم چرا كسی با اینا برخورد نمیكنه
اینهمه سرقت انجام دادند چند روز دیگه به التماس می افتند كه بخشش بگیرند آیا با این جرایم سزاوار بخشش هستند؟افرادی كه توسط این رذائل مورد سرقت قرار گرفته اند چطور روانشان آرام میگیرد؟ همیشه ترس و استرس دارند لطفا مقامات مسئول به این بعد روانی هم توجه نمایند
حرف آخر،روز به روز بر تعداد دزدان و كیف قاپها و زورگیران و .... اضافه میشود چون.....!
برایشان متاسفم