• 1 9
  • 0

سارقان را شناسایی کنید

راهزنی با عنوان ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر + عکس

سه شنبه 13 بهمن 1394 ساعت 15:09
افرادی که در پوشش مامور دست به سرقت مسلحانه می زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش جام جم آنلاین ، بامداد سه شنبه 12 آبان امسال راننده یک دستگاه کامیون با مراجعه به کلانتری 170 کهریزک به مأمورین اعلام کرد که توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ مورد ربایش قرار گرفته و همزمان با سرقت کامیون وی تعداد 6 گاو شیری را نیز سرقت کردند.

پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت بعنف محموله» و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: با کامیون، تعداد شش گاو شیری به ارزش 37 میلیون تومان را از شهرستان آمل به مقصد اراک بارگیری کرده بودم؛ ساعت 18:00 دوشنبه یازدهم آبان امسال، در ابتدای ورودی اتوبان تهران – ساوه جهت بازدید چرخ های کامیون توقف کرده بودم که یک دستگاه خودرو پراید مشکی با چهار سرنشین در کنار من توقف کرد؛ ناگهان آنها یک گونی روی سرم کشیده و مرا به داخل پراید انداختند؛ بعد از گذشت چندین ساعت نهایتا مرا در کنار اتوبان و در تاریکی شب از پرایدشان پیاده کرده و یک از نفرشان عنوان کرد که چند صد متر جلوتر کامیون را رها کردند؛ برای پیدا کردن کامیون به راه افتادم تا اینکه چند کیلومتر جلوتر ، کامیون را پیدا کردم اما هر شش رأس گاو سرقت شده بود.

شناسایی و دستگیری اولین عضو گروه سارقان

با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر اینکه در زمان توقف خودرو پراید و همچنین زمان سرقت موفق به دیدن چهره یکی از سارقان شده و قادر به شناسایی این شخص می باشد، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به چهره نگاری و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار کرده و نهایتا موفق به شناسایی مجرمی سابقه دار «بهزاد . ر» (30 ساله) شدند که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت منزل، حمل و نگهداری سلاح گرم و... بارها دستگیر و روانه زندان شده بود و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی استان گیلان قرار داشت.

با شناسایی هویت یکی از سارقین، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه بهزاد در شهرستان واوان شده، با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و اقدام به دستگیری «بهزاد . ر» کردند.

اعترافات بهزاد

بهزاد پس از دستگیری و مواجه حضوری با مالباخته صراحتا به ربایش مالباخته و سرقت 6 رأس گاو اعتراف کرد و گفت: روز سرقت، بهمراه سه نفر از دوستانم بنام های «احمد . الف»، «مجید . غ» و «رامین . ز» برای خرید یک دستگاه خودرو پژو 405 به تهران آمده اما ماشینی خریداری نکردم؛ در مسیر بازگشت از تهران بودیم که در اتوبان آزدگان، متوجه یک دستگاه کامیون سفید رنگ شدیم که حامل 6 رأس گاو بود. هر چهار نفر تصمیم گرفتیم که در صورت امکان گاوها را سرقت کنیم؛ کامیون را تعقیب کردیم تا اینکه راننده کامیون توقف کرد و از ماشین پیاده شد؛ من گاوها را به باغ یکی از دوستانم که کلیدش در اختیارم بود، انتقال دادم و هر شش رأس گاو را به مبلغ 12 میلیون تومان فروختم؛ دو نفر از بچه ها نیز راننده کامیون را به خودشان بردند تا رهایش کنند.

دستگیری سه عضو دیگر گروه سارقان

با شناسایی «احد . الف» (33 ساله)، «مجید . غ» (31 ساله) و «رامین . ز» (23 ساله) به عنوان سه عضو دیگر گروه و بررسی سوابق آنها مشخص شد که این سه نفر نیز از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو، اخلال در نظم عمومی، آزار و اذیت جنسی، جیب بری، آدم ربایی، سرقت منزل، حمل و نگهداری سلاح گرم و ... هستند که بارها دستگیر و روانه زندان شده و در حال نیز دو نفر از آنها به اتهام مشارکت در سرقت بعنف محموله (رامین) و سرقت و کلاهبرداری (مجید) تحت تعقیب دادسرای عمومی و انقلاب شهرری قرار دارند .

با شناسایی مخفیگاه این سه متهم نیز، هر سه آنها در سه عملیات مشترک و همزمان در مخفیگاه هایشان در شهرستان واوان، دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرقت تحت پوشش مامور

در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف مدارک شناسایی متعلق به فرد ناشناسی شدند که با بررسی این مدارک مشخص شد این مدارک متعلق به شخصی است که منزلش توسط مامورنما مورد سرقت قرار قرار گرفته و شاکی پرونده (مالباخته) نیز توسط افراد مأمورنما مورد ربایش قرار گرفته است.

با شناسایی شاکی پرونده و دعوت وی جهت حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بلافاصله متهمین مورد شناسایی قرار گرفتند.

مالباخته گفت: ساعت شش شنبه پنجم دی ماه امسال داخل خانه خود در منطقه صالح آباد شهرستان اسلامشهر در حال استراحت بودم که ناگهان در ورودی خانه شکسته شد و چند نفر در حالیکه یک نفر از آنها یک قبضه اسلحه کمری در دست داشت، وارد خانه شدند؛ آنها خودشان را مأمور مبارزه با مواد مخدر معرفی و همزمان شروع به بازرسی خانه کردند؛ ناگهان توسط آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته، مرا به داخل صندوق عقب ماشین خودم انداختند و با خودشان بردند؛ پس از چند ساعت گروگانگیری آنها عنوان کردند که می بایست در ازای آزادی به آنها پول پرداخت نمایم و آنزمان بود که متوجه شدم آنها مأمور نیستند؛ آنها من و خانواده ام را تهدید کردند که بایستی مبلغ 20 میلیون تومان به آنها پرداخت کنیم؛ نهایتا مبلغ 13 میلیون تومان وجه نقد داخل حساب عابر بانک مرا برداشت کرده و در داخل اتوبان تهران – قم با چشمان بسته رهایم کردند. پس از دور شدن آنها از محل ، چشمان خودم را باز کردم؛ چند صد متر جلوتر متوجه شدم خودرو مرا در کنار توبان رها کردند ؛ زمانیکه به خانه بازگشتم، متوجه شدم که آنها در زمان حضور سارقان مامورنما در داخل خانه ام آنها مبلغ 12 میلیون تومان وجه نقد داخل خانه را بهمراه تعدادی از وسایل خانه از قبیل تلویزیون LED و ... سرقت کردند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب جرایم مختلف، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان ، تنوع در شیوه و شگرد انجام سرقت ها (زورگیری، اخاذی، سرقت های تحت پوشش مامور) و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین و شکات و مالباختگان پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر چهار متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2267335997408668185
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: