• 0 0
  • 0

نخبگان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند

سه شنبه 5 اسفند 1393 ساعت 11:29
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: نخبگان و استعداد های برتر کشور با انعقاد توافقنامه بین سازمان تامین اجتماعی و بنیاد ملی نخبگان در چارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش بیمه این سازمان قرار می گیرند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی از سازمان تامین اجتماعی، محمدحسن زدا افزود: آن گروه از نخبگان و استعدادهای برتر که مشمول طرح های حمایتی بنیاد ملی نخبگان قرار داشته و به عنوان پژوهشگر (بدون احراز رابطه مزد بگیری) شاغل محسوب شده و از سوی واحدهای تابعه بنیاد ملی نخبگان در استان معرفی و تحت پوشش مقررات حمایتی خاص قرار نداشته باشند، مشمول این موافقتنامه قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: متقاضیان پس از معرفی از سوی بنیاد ملی نخبگان باید شخصا براساس ضوابط مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به ارایه درخواست و انعقاد قرار داد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد اقدام کنند.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی افزود: با پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان، در مرکز هر استان یک شعبه تامین اجتماعی به عنوان شعبه عامل معرفی می شود تا به صورت متمرکز امور مربوط به بیمه نخبگان و استعدادهای برتر در واحد اجرایی ذیربط انجام و مورد پیگیری قرار گیرد.

زدا اظهارداشت: حق بیمه هر یک از مشمولین بیمه نخبگان و استعدادهای برتر به طور جداگانه محاسبه و به صورت تجمیعی صادر و طی یک نامه به نماینده آن بنیاد در استان تحویل می شود تا نسبت به واریز حق بیمه به حساب سازمان اقدام کند.

وی افزود: مشمولین این موافقتنامه حسب مورد با توجه به درخواست، میزان سابقه پرداخت حق بیمه قبلی و نتیجه معاینات پزشکی بدو قرارداد، از حمایت های موضوع ماده سه قانون تامین اجتماعی شامل از کارافتادگی، بازنشستگی و فوت بهره مند خواهند شد.

زدا اظهار داشت: چنانچه هر یک از معرفی شدگان با توجه به اعلام بنیاد ملی نخبگان از شمول طرح های حمایتی این بنیاد خارج شوند، در صورت عدم انقطاع در پرداخت حق بیمه می توانند پس از پایان دوره پیش پرداخت حق بیمه، شخصا بیمه خود را طبق مقررات مربوطه ادامه دهند.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی افزود: دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه بر اساس حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار در هر سال تعیین می شود.

وی گفت: نخبگان و استعدادهای برتر در صورتیکه به هر نحو مشمول قانون تامین اجتماعی و یا سایر نظام های بیمه و بازنشستگی قرار داشته باشند از شمول این توافقنامه خارج خواهند بود.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1844851162344874001
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: