• 3 0
  • 0

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خبر داد

توصیه‌های مقام معظم رهبری به رئیس جدید بنیاد مستضعفان

شنبه 4 مرداد 1393 ساعت 14:55
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم معارفه رئیس جدید بنیاد مستضعفان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به رئیس جدید این بنیاد گفت: حضرت آقا تاکید کردند بروکراسی عریض و طویل را اصلاح کنید. سرمایه ها را برای مستضعفان بفروشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم معارفه رئیس بنیاد مستضعفان گفت: هر چه بخواهم درباره فعالیت های اقتصادی بگویم زیره به کرمان بردن است.

وی تصریح کرد: حضرت محمد (ص) از اباذر سئوال کرد می خواهی بهشتی شوی فقط با سه شرط میسر است. این که آرزوهایت را کوتاه کن. آرزوی بزرگ چیز خوبی نیست و همیشه مرگ را جلو چشمانت ببین و به فکر مرگ باش و از خدا به معنای واقعی حیا کن.

اباذر در جواب گفت: همه از خدا حیا می کنند. پیامبر فرمودند منظورم این حیا نیست، قبرستان ها را فراموش نکن و ببینید اجسادی در آنجا متلاشی شده است. مواظب خوراک باشید. باید بدانید خوراک حلال است یا حرام.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه افزود: معارفه و تودیع معنی ندارد. دو چهره شناخته شده هستند برای همه مردم. سنگری به سنگری عوض می شود.

محمدی گلپایگانی گفت: بنده از دور و نزدیک با فعالیت های فروزنده آشنا بودم. در روزی که آقای سعیدی کیا خدمت آقا رسید، آقا این جمله را فرمودند: زمانی این بنیاد 1.5 میلیارد تومان درآمد نداشت و باید دولت 2.5 میلیارد تومان به آن کمک می کرد، مسئولیت به رفیق دوست واگذار شد و وی در دوران فعالیتش درآمد بنیاد را به 60 تا 70 میلیارد تومان رساند. آنچه را گرفت با آنچه تحویل داد زمین تا آسمان تفاوت داشت.

وی ادامه داد: پس از آن آقای فروزنده بنیاد را تحویل گرفت و به توصیه های ناحق احدی گوش نکرد. بنیاد مستضعفان نهادی مادی پولساز است و پول و مال هم پسندیده و جذاب است. آقای فروزنده به حرف کسی که بخواهد باند بازی کند گوش نکرد.

محمدی گلپایگانی با اشاره به این که این روش گلایه های فراوانی را به دنبال داشت، گفت: اما آقا واقف بودند به این مسائل و به این حرفها توجهی نداشتند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با بیان این که آقای سعیدی کیا به معنای واقعی کلمه مقلد رهبر معظم انقلاب است، گفت: در حادثه غم بار زلزله بم می دیدم آقای سعیدی کیا با افراد زلزله زده با چه محبت پدرانه آنچه از دستش بر می آمد انجام داد.

محمدی گلپایگانی با بیان این که آقای فروزنده و آقای سعیدی کیا پرونده درخشانی دارند، افزود: حضرت آقا فرمودند ما از آقای فروزنده ناراضی نیستیم بلکه بنیاد را نجات داد، همچنان که رفیق دوست بنیاد را نجات داد. هیچگونه شکایت و گزارش نسبت به ایشان و نزدیکانش مطلقا نداریم.

وی خطاب به فروزنده گفت: این فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای شما افتخار است.

وی تصریح کرد: بنیاد درآمدش باید صرف مستضعفان شود.

محمدی گلپایگانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب خطاب به سعیدی کیا، گفت: حضرت آقا فرمودند حرف اصلی ام این است که جنابعالی بنیاد را از بنگاه اقتصادی افزایش یابنده به یک بنیاد مستضعفان به تمام معنا تبدیل کنید. بنیاد باید در خدمت مستضعفان باشد.

وی ادامه داد: حضرت آقا تاکید کردند بورکراسی عریض و طویل را اصلاح کنید. من شما را به معنای واقعی کلمه مدیر جهادی می دانم و بدون هیچ ملاحظه ای مدیریت جهادی را اجرا کنید. سرمایه ها را برای مستضعفان بفروشید و کار را به عناصر ارزشی بسپارید.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، تاکید کرد: توفیقات مسئول جدید بنیاد مستضعفان را از خداوند متعال خواستارم.(تسنیم)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1582799727716862677
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: